Veronika má DMO (detskú mozgovú obrnu), typ kvadruparéza, dolichocefália a strabizmus.

Narodila sa  predčasne v 28 týždni tehotenstva, kde príčinou bola akútna sekcia. Nádej pre život jej v trnavskej nemocnici veľmi nedávali. Nakoniec mala hydrocefalus, teda zakrvácanie do mozgových komôr, otravu krvi (sepsu), a podstúpila operáciu očí v Bratislave. Momentálne jej rodičia bojujú o to, aby sa postavila na nohy, ale zatiaľ nerozpráva, je plienkovaná a neprijíma tuhú potravu.

POMOHLO JEJ ADELI CENTRUM 

“V ADELI Medical Center sme boli už 7 krát, a to naposledy 13.7.2019 Jej stav sa dá stále formovať a zlepšovať, a po pobyte cítim, že jej svalstvo nie je také tuhé, napnuté, je aktívnejšia a začína sedieť, čo je u nás veľký pokrok. Niekomu sa môže zdať, že v ADELI už siedmi raz a “len” sa učíme sedieť, ale ďakujem pánu Bohu každý deň za to, že má otvorenú rúčku, že sa mi pretočí, že sa na mňa usmeje. A preto, keď je i malá šanca na to, aby viedla plnohodnotný život, budem do konca života bojovať za to, aby ten jej život bol čo najlepší.

A preto som sa rozhodla organizovať rôzne projekty, vytvárať projekty, žiadať o granty a dotácie a byť tak akčnou mamou ako to len ide. Prvý Benefičný bašavel v roku 2017 som organizovala s malou dušičkou, strachom a veľkou nevedomosťou. Zavolala som pár kapiel na krátke poobednajšie vystúpenie a večer sa pokračovalo v zábave do rána, ale nakoľko účasť nebola taká vysoká ako som si predstavovala, prehodnotila som svoj zámer a druhý ročník som zorganizovala Benefičný ples, kde už účasť bola dosť veľká.

Tento ročník som sa rozhodla osloviť aj zahraničných interpretov ako je Jan Bendig alebo Moris Kwiek z Nemecka, vystúpi aj rómska folklórna tanečná skupina, nebude chýbať večera, tombola a zábava do rána. Pozvanie prijal aj náš rómsky europoslanec Peter Pollák s manželkou.” Povedala mama Veroniky pre redakciu spravodajstva PRESS.TV.

VYJADRENIE ADELI CENTRA PRE PRESS.TV 

Nadácia ADELI sa svojou činnosťou v prospech hendikepovaných detí aj dospelých snaží o zlepšenie kvality ich života, podporujeme ich k väčšej samostatnosti a čo najlepšiemu začlenenie do bežného života a do spoločnosti. Vytvárame aktivity, ktoré okrem finančného benefitu prinášajú pozitívnu energiu a radosť.

Jednou z našich aktivít je aj pomoc rodinám pri organizovaní ich vlastných benefičných podujatí. Medzi aktívne rodiny patrí aj rodina zo Senice – mama Oľga Vašková s malou 4-ročnou dcérkou Veronikou.

Spoločnou snahou Nadácie ADELI a rodiny pani Vaškovej je získať dostatok finančných prostriedkov pre Veroniku na jej rehabilitáciu do ADELI, ktorá jej pomôže zlepšiť zdravie. Keďže liečba je finančne náročná a zo strany zdravotnej poisťovne preplácaná iba minimálne, je nevyhnutná pomoc aj z iných zdrojov. Preto pani Vašková prišla s nápadom zorganizovať už po 3. krát podujatie pod názvom „Benefičný ples pre Veroniku“, ktorý sa bude konať v DK Senica dňa 14.9.2019.

Redakcia spravodajstva