V utorok (25.2.) po dlhej a ťažkej chorobe zomrela v Bratislave vo veku 71 rokov speváčka Eva Biháryová-Rózsová.

Túto informáciu potvrdil jej manžel, hudobník Juraj Rózsa. Speváčka sa narodila 11. februára 1949 v Hrnčiarovciach nad Parnou.

S manželom mala dve deti, hudobníkov Oskara a Michaelu. Od roku 1968 do roku 1994 pôsobila ako sólistka Vojenského umeleckého súboru v Bratislave.

“Ako speváčka populárnych piesní vynikla najmä do polovice sedemdesiatych rokov, keď účinkovala aj ako speváčka hlavného prúdu slovenskej populárnej hudby, napríklad v televíznej relácii Malá televízna hitparáda,”informoval redaktor Slovenského rozhlasu Martin Jurčo.

Niekoľkokrát sa predstavila aj na Bratislavskej lýre. V roku 2019, pri príležitosti 70. narodenín speváčky, vznikol v Rádiu Regina rozhlasový cyklus zo starších rozhovorov a desiatok piesní z rozhlasového archívu.

Evu Biháryovú-Rózsovú si pripomenie aj RTVS v Rádiu Regina v piatok 28. februára o 23.00 h, v repríze v nedeľu (1.3.) o 21.00 h.

Fotogalériu nájdete TU-https://www1.pluska.sk/gal/spravy/z-domova/zomrela-znama-slovenska-spevacka-opustila-nas-eva-biharyova-rozsova/2

Zdroj:https://www1.pluska.sk/