17.4.2020 si Pán života a smrti povolal do večnosti brata diakona Michala Horvata z rímskokatolíckej cirkvi v Hanušovciach nad Topľou. Prosíme v modlitbách o útechu a posilnenie pre pozostalú manželku a celú rodinu.

Narodil sa 20. októbra 1958 v Hanušovciach nad Topľou. S manžekou Danielou vychoval 5 detí. 20. novembra 2004 bol vysvätený na trvalého diakona a v súčasnosti pôsobí vo farnosti ako katechéta a koordinátor Komunitného centra.

V roku 2017 založil nadáciu pod názvomKher anglo Róma -Dom pre Rómov 2017″  Prosil ľudí o finančnú pomoc na priestory v ktorých by vykonával bohoslužby pre rómsku komunitu. 

Volám sa  Michal Horvát a som diakon. Pracujem v pastorácii už 27 rokov. Svoju pastoráciu prevádzam v rómskej osade, alebo v rómskych rodinách.
Nesťažujem sa, lebo som získal veľa rómskych rodín pre Ježiša. Nemáme svoje priestory. Cirkev nám poskytla pozemok. Dali sme vypracovať projekty na novostavbu, ktorá bude z kontajnerových dielcov.
Dali sme vypracovať projekty na inžinierske siete.
Božie dielo začalo, ale bude ho treba dokončiť. Máme už 14 tisíc eur. Dobrý Pán a dobrí ľudia nás podporili. Chýba nám ešte raz toľko.
Preto sa na vás obraciam s veľkou pokorou  a prosbou – pomôžte nám dokončiť začaté Božie dielo.
Nebojte sa, ako Ježiš hovorí svoje dary nám poslať, lebo budú dobré investované.
Rómovia chodia pravidelne na svätú omšu, 27 deti som pripravil na 1.sv.prijímanie, štyri plné autobusy rómov sme putovali do Levoče.
Navštívte nás, nebojte sa poinformujeme vás o všetkom, váš diakon Michal a Rómovia
Kher anglo Róma -Dom pre Rómov 2017
Napísal v roku 2017 na portály ďakujeme.sk
Tu si môžete pozrieť kto mu vtedy prispel na výstavbu. https://www.dakujeme.sk/vyzva/2435/kher-anglo-rma–dom-pre-rmov-2017
Redakcia spravodajstva PRESS.TV

Advertisements