Prípad z roku 2016 už má rozuzlenie. Televízia JOJ so žalobou neuspela, súd potvrdil vysokú pokutu pre reláciu V siedmom nebi.

Ešte 13. apríla 2016 odvysielala televízia JOJ jeden špecifický diel programu V siedmom nebi, ktorý Rada pre vysielanie a retransmisiu vyhodnotila ako problémový.  Už pred necelými troma rokmi portál Stratégie informoval, že televízii hrozí pokuta vo výške 15-tisíc eur za nedodržanie ľudskej dôstojnosti.

Konkrétne malo ísť o prezentovanie súkromných a veľmi chúlostivých informácií o traumatických zážitkoch a problematickej psychike účinkujúcich detí. V rámci vysielania Vilo Rozboril navštívil rodinu utýraného dievčaťa, ktoré následne jej biologická matka a otčim tri roky ukrývali v byte, kde žili aj ďalšie deti vrátane Sašky.

Práve tej Vilo pokládal otázky, ktoré kompetentní vyhodnotili ako zásah do ľudskej dôstojnosti a prípad tak mal trestnoprávnu dohru. V skutočosti mala licenčná rada v tom čase právo udeliť pokutu až do výšky 165 969 €.

Dnes sa prostredníctvom Trendu dozvedáme, že JOJ sa ešte pokúsila žalobou voči sankcii brániť, ale neuspela. Súd potvrdil, že za morálny prešľap v programe V siedmom nebi bude musieť zaplatiť pokutu 15-tisíc eur.

 

Foto zdroj:http://Google.com archív