BRATISLAVA – Už niekoľkokrát sa ukázalo, že niekto vodu káže a v tichosti víno pije. Reč je o kotlebovcoch, ktorí sa v týchto dňoch dostávajú na druhé miesto v prieskumoch, no pritom ich morálny kredit vážne pokrivkáva. Reč je o aj Milanovi Mazurekovi, ktorý za Kotlebovcov – ĽSNS kandiduje z posledného, 150. miesta kandidátky.

Veľký bojovník proti “asociálom” mal mať totiž v zdravotnej poisťovni vyrubený dlh vo výške 504 eur a 72 centov. Poslenecký mandát Milanovi Mazurekovi zanikol po tom, ako Najvyšší súd SR v septembri minulého roka rozhodol, že Mazurek sa dopustil úmyselného prečinu hanobenia národa, rasy či presvedčenia. Toho sa dopustil uprostred rozhlasového vysielania. Mazurek pritom nahrávku aj videozáznam z vysielania aj na súde spochybňoval.

O tom, že Mazurek mal mať podlžnosti svedčí výpis z portálu Dlžnik.sk, kde 150. členovi kandidátky Kotlebovci – ĽSNS svieti ešte vyššia suma – 504 eur a 72 centov. Obidva výpisy zahŕňajú všetky podlžnosti do aktuálneho dňa. V databáze sa nachádzal aj iný Milan Mazurek, ktorého dlhy presiahli dokonca 5 500 eur. Domnievali sme sa, že ide tiež o exploslanca Národnej rady za ĽSNS, no nie je to tak.

V závere treba dodať, že exposlanec Mazurek sa počas svojho mandátu rozhodne nemal zle. Keďže nejde o poslanca z Bratislavy, mal okrem štandardného platu aj prídavok. Dokopy tak poslanec NR SR mimo Bratislavy zarábal 3 576 eur mesačne, kým bratislavský “len” 3 346 eur. Od januára 2019 sa situácia pre poslancov ešte viac zlepšila, pretože napríklad v prípade Mazureka išlo o nárast 1 524 eur. Základný plat poslanca je v súčasnosti pri zaokrúhlení nahor 3 039 eur. Členovia parlamentu s trvalým pobytom v Bratislavskom kraji dostávajú k platu 1 824 eur a poslanci s trvalým pobytom mimo tohto kraja 2 128 eur. Mazurek tak vyhadzovom z parlamentu prišiel o podstatnú časť svojho príjmu.

Hovorca informácie dementuje

Hovorca ĽSNS je zásadne proti. “Náš kandidát Milan Mazurek má všetky záväzky voči Všeobecnej zdravotnej poisťovni uhradené. Aj vami uvádzanú sumu vo výške 504,72€. Kandidát Milan Mazurek dnes kontaktoval spomínanú poisťovňu a tá priznala pochybenie, nakoľko sa na zozname dlžníkov objavil omylom. Ostatné dĺžne sumy sa ho netýkajú. Nejedná sa totiž v týchto prípadoch o nášho kandidáta. , povedal pre Topky hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica.

Zdroj:https://www.topky.sk