Oznámil to na svojej sociálnej sieti splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz.  Vo svojom statuse informuje, že Vojenské lesy a majetky SR, ho oslovili s projektom, v ktorom by pre rómov vyrábali brikety. Rómovia by v týchto lesoch zároveň aj pracovali, dostávali plat a odniesli si domov brikety na kúrenie. Takisto chcú, aby rómovia dostávali brikety po celý rok, aj v lete, aby mohli pomocou ohňa variť. Oznam vyvolal búrlivú diskusiu  medzi majoritou.

Fotka Ábel Ravasz.

Vojenské lesy a majetky SR nás oslovili s víziou pilotného projektu- chceli by podporiť výrobu brikiet v obciach s marginalizovanými rómskymi komunitami. Brikety by mali pomôcť chudobným rómskym rodinám prežiť zimu, no zišli by sa im aj v lete, pri varení.

Vojenské lesy chcú zabezpečiť materiál (lesný odpad) a potrebnú techniku na výrobu brikiet a obce by zamestnali Rómov, ktorí by brikety vyrábali. Tí by tak získali nielen prácu, ale domov by si odniesli aj brikety, ktorými by si kúrili. Myslím si, že takýto projekt by mohol byť pre obce zaujímavý a vážim si snahu štátnych orgánov pomôcť ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú.

Zdroj: Ábel Ravasz Facebook 

 

Búrlivá diskusia na stránkach Magazín 1

 

19 Replies to “Rómovia budú dostávať brikety a drevo z našich lesov”

 1. Zo si robíte uz srandu??? Normálny človek aj keď pracuje na píle si drevo musí kúpiť a títo??? Nestačí že byty majú zadarmo,zľavy na lieky,ešte aj drevo im dáme??? Sak nech nejsme rasisti???? Jebe Vám uz na tie sprosté hlavy naozaj???

  1. Vlado píše:
  2. Michal píše:
   1. Michal a citali ste aj clanok? Ci len nadpis? Oni tie brikety budu vyrabat = budu pracovat. Urcite lepsie ako byty zadarmo.

    1. bohuško píše:
     1. Normalne je ze ich dostanu za pracu. Novinari si len zvysuju citanost ale teda tiez je otazne je ci to bude normalne.

  3. Mary píše:
    1. Tomas píše:

     Nehanbite sa veď to je úplne hanba vo či stvarate,ľudia ktorí sú na dôchodku nemajú na lieky,nemajú NATO aby žili ako sa patrí a pozerajú do penazenky či si môžu kúpiť to ale radšej toto,tak je to veľmi smutné,a pritom celý život pracovali,makali a teraz čo stojí majú ani to drevo zadarmo,menšina je prevádzkovateľ viac ako ľudia čo navas celý život pracovali a pracujú a veľké hovno stoho majú,hanba našej politike,a našej vláde,fuuuuuuuuuuuuuj

    2. Vlado píše:

     Už aby sa ustanovila funkcia splnomocnenca vlády pre dôchodcov, tiež by prijali nejaký ten kubík palivového dreva zadara!

   1. Pavol píše:
    1. Mary píše:

      

 1. Mária píše:
 2. Ako ludia spamätajte sa tak mi nedostaneme ani ceruzku zadarmo a oni veselo byty drevo čoze budeme este im dajme rovno nakupi vo velkoobchodoch. Co si nahadzu do kosa nech si vezmu nemusia platit naco vsak zoberte si no nie ?

 3. Tomas píše:

  Vam uz j*be nacisto? Nam kto da co zadarmo? Hlavne ze neprisposobivym date vsetko zadarmo. Vsak maju socialku vacsiu ako ludia ktory poctivo robia a platia dane. Hanba vsetkym…a cudujte sa preco vsetci odchadzaju zo slovenska…

  1. Mary píše:
   1. Mary píše:
   2. Lukas píše:
   3. Žaneta píše:

Redakcia spravodajstva PRESS.TV  Zdroj:https://magazin1.sk/