Vyšetrovateľ údajne nezaznamenal na trestné stíhanie žiadny dôvod. Robert Fico nebude za výroky o Milanovi Mazurekovi stíhaný, informoval portál tvnoviny.sk .

Denisa Bárdyová, hovorkyňa Policajného prezídia povedala, že vyšetrovateľ pracujúci pre NAKA nevidí na začatie trestného stíhania dôvod.

Robert Fico bol pôvodne vyšetrovateľom obvinený z troch trestných činov (hanobenie národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu).

Najprv bolo odmietnuté trestné stíhanie skutku, ktorý sa týkal schvaľovania trestných činov M. Mazureka. Uznesenie vyšetrovateľa NAKA zrušil prokurátor ÚŠP. Ten trestné stíhanie zrušil ako nedôvodné a vyšetrovateľovi dal nariadenie, aby sa touto vecou naďalej zaoberal.

Obžaloba týkajúca sa Mazureka pre hanlivé výroky, ktoré mali rasistický charakter a boli smerované rómskemu etnikovi bola reakciou na jeho výroky v rádiu v októbri 2016. Najvyšší súd SR následne vydal rozsudok, na základe ktorého Mazurek prišiel v septembri o poslanecký mandát.

Fico na jeho odsúdenie následne vo videu na sociálnej sieti reagoval tým, že Mazurek len povedal to, čo si myslí takmer celý národ.

Zdroj:https://www.hlavnydennik.sk/

Pozrite si tiež archívne video