Ministerka vnútra Denisa Saková dnes pred stretnutím s prezidentom Andrejom Kiskom oznámila, že bývalý policajný šéf Tibor Gašpar končí vo funkcii poradcu na ministerstve vnútra.

“Vzhľadom na všetky informácie, ktoré prebehli v médiách posledné dni, chcem oznámiť, že po stretnutí s Tiborom Gašparom sme sa spoločne dohodli, že dnešným dňom končí vo funkcii poradcu ministerky,” uviedla Saková.

Saková sa vyjadrila aj k informáciám o tom, že Gašpar mal dať príkaz na lustrovanie osoby novinára Jána Kuciaka niekoľko mesiacov pred jeho vraždou. “Toto všetko majú na starosti orgány činné v trestnom konaní a počkáme si na výsledky vyšetrovania. Nechcem tu hovoriť moje domnienky alebo pocity.”

“Dohodli sme sa, aby sme trochu uvoľnili atmosféru, znížili tlak na jeho osobu a aby nevznikali dojmy, že jeho pôsobenie na ministerstve vnútra by mohlo ovplyvňovať proces vyšetrovania,”hovorí ministerka.

Saková nepotvrdila, že by bola v hre aj otázka jej demisie.

Tibor Gašpar po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice a pod tlakom verejnosti vlani na jar odišiel z čela slovenskej polície. Stalo sa tak v čase politickej krízy, ktorú vražda novinára na Slovensku vyvolala a ktorá tiež viedla k demisii premiéra Roberta Fica. Bývalý policajný prezident odmietol, že nechal Kuciaka lustrovať.

Kuciakova osoba bola v databázach polície podľa médií preverovaná niekoľko týždňov predtým, než kontroverzný podnikateľ Marian Kočner novinárovi povedal, že sa o neho a jeho rodinu bude zaujímať a že keď na nich nájde nejakú “špinu”, tak ju zverejní.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV  Zdroj:https://slovensko.hnonline.sk/