Do redakcie spravodajstva PRESS.TV sa nám ozvali nespokojní Rómski obyvatelia z obce Egreš z Trebišovského okresu. Rómovia tvrdia, že starostka ich má okrádať o peniaze a na čierno im predáva potraviny, ktoré sú po záruke.

Ďalej dodávajú, že peniaze ktoré im majú vyplácať na pošte,či už z úradu práce, alebo rodinne prídavky im preberá starostka a tá im ich na obecnom úrade Egreš aj vypláca, ale až keď si strhne všetke dlhy ktoré voči nej osadníci majú, dosť často sa im stáva, že im strhne všetke peniaze a oni z úradu odídu na prázdno keď,že im žiadny doklad o výške dlhu nevydá.

“Minule som u nej kúpila špekáčky pre manžela, ktorý bol veľmi hladný po konzumácii sa mu urobilo nevoľno a celý deň až do druhého rána iba zvracal až napokon skončil v nemocnici. Ďalšia vec je taká,že sme jasne povedali poštárke, aby nám naše peniaze dala do vlastných rúk samozrejme,že starostka si presadila svoje a poštárka jej aj naďalej naše peniaze odovzdáva. Povedala Eva Demeterová pre PRESS.TV

Kontaktovali sme preto starostku obce Egreš pani Ing. Gabrielu Timkovu ktorá kandidovala na starostku za stranu SMER ,aby sa k celej veci vyjadrila, tá nám po telefonickom rozhovore sľúbila, že stanovisko k danej veci pošle mailom, no napokon nám napísala, že po vzhliadnutí videí ktoré mala k dispozícii zmenila názor a do uzávierky článku nám poslala SMS-správu.

Na prípade intenzívne pracujeme a článok budeme aktualizovať

Redakcia spravodajstva PRESS.TV