Pri nedávnej havárii linkového autobusu, ktorý sa prevrátil priamo pri osade v Jasove, okamžite zasahovali členovia miestnej občianskej poriadkovej služby.

Na mieste bol ako prvý člen miestnej poriadkovej služby Samko. „Mojou povinnosťou bolo najprv zavolať na tiesňovú linku 112. Rozbili sme okná a vyslobodili ľudí, ktorí boli vo vnútri. Jedna pani bola zakliesnená, tak sme nadvihli autobus, pod ktorým mala ruku. Keď prišli hasiči, už boli všetci cestujúci vonku,“ povedal Samko pre denník Pravda.

Po nehode sa objavili obvinenia, že nehodu zavinili samotní Rómovia. Osada leží za Jasovom smerom na Medzev a tamojší obyvatelia musia chodiť po ceste, pretože popri nej nevedie chodník. Napokon sa zistilo, že vodič upadol do mikrospánku.

Starosta Jasova Marián Dzurik hovorí, že je len otázkou času, kedy na tomto úseku dôjde k ďalšej nehode, keďže je neprehľadný a nebezpečný. „Upozorňujem na to roky. V roku 2012 niekoľko metrov od nehody autobusu prišlo k tragickej nehode, pri ktorej zahynul chlapček. Na poldruhakilome­trovom úseku sa snažíme vybudovať chodník, do vypracovanie projektu investovala obec 70-tisíc eur. Denne týmto úsekom prejde najmenej päťsto školákov. Na ich bezpečnosť zatiaľ dohliadajú členovia miestnej občianskej poriadkovej služby,“ povedal Dzurik, ktorý je hrdý na členov hliadky a prisľúbil im aj odmeny. „Zároveň pripravujeme spoločnú zabíjačku,“ dodal Dzurik.

Zdroje: http://www.gipsytv.eu Video: http://www.prvda.sk