Sabinov-Sečovce

Rómovia sa konečne zmobilizovali a prišli verejne vyjadriť nesúhlas s politikou Kotlebu, postavili sa proti šíreniu fašizmu a rasizmu,ktorá je politickou stranou dali tak jasne najavo, že Kotlebovci šíria iba nenávisť a neznášanlivosť.

Už druhý deň sa Rómovia z východného Slovenska mobilizujú cez sociálne siete a vyzývajú všetkých ľudí zo svojich radov a komunity, aby prišli jasne dať najavo Kotlebovcom a ich ideológiám, že rasizmus a extremizmus na Slovensku nemajú miesto.

Míting V Sečovciach

Včera 14.1.2020 sa v Sečovciach na námestí zišlo zhruba 250-ľudí s toho bolo 150-Rómov,ktorí prišli skandovať protifašistické hesla. Horšie to už bolo v Trebišove tam sa Kotlebovský míting konal v súkromnom priestranstve a Rómov tam nepustili.

Míting v Sabinove

Aj Sabinovskí Rómovia dnes 15.1.202 preukázali svoju súdržnosť a spolu s progresívnym Slovenskom prišli dať najavo,že aj oni sú na Slovensku doma. Skandovanie Rómov a progresívneho Slovenská bolo také silné, že prehlušilo aj najlepšieho rečníka ĽSNS Milana Mazureka. Miesto kde sa konal míting zabezpečovala polícia ako aj Rómske občianske hliadky z obáv násilného stretu.

Podľa dostupných informácii redakcie spravodajstva PRESS.TV sa už zajtra 16.1.2020 sa do Košíc na míting ĽSNS chystá viac než tisícka Rómov.

Celú reportáž zo Sabinova a Z Košíc si budete môcť pozrieť už v piatok 17.1.2020, na https://www.presstv.sk