Zatiaľ čo mnohí z nás sa vystavujú  na sociálnych sieťach a prezentujú svoje fotografie z drahých dovoleniek a neskutočné veľké bohatstvá,na druhej strane veľa lúdi v reáli o tom môžu len snívať. Vlastniť mobily,auta,chaty,obchody, je pre mnohých rómov zo Sečoviec nereálne, naopak v srdci majú to čo poniektorí z nás nevieme nájsť a to je lásku k Bohu.

V meste Sečovce V Trebišovskom okrese žije nespočetné množstvo rómov,bohužiaľ chudobných a nevzdelaných,ktorí si zachovali to čo mnohý z nás nato nato už dávno zabudli a to vážiť si aj to málo čo nám Boh dal a to je viera pomáhať si jeden druhému a nezávidieť iným.

“Boh nám dal život a dal nám seba. Boh nás živí svojou láskou.” A práve medzi tých najchudobnejších Boh príchádza, aby im pripomenul,že práve oni sú bohatí! Nie materiálne,ale práve naopak duchovne.!

Aj pán Milan Šándor,ktorý žije v Liverpoole a pochádza z Trebišova, dosť často prichádza na Slovensko do Sečoviec,aby nakŕmil hladných. “Je to šľachetný človek a velmi dobrosrdečný všetci ho tu máme radi lebo nám tu priniesol Boha a Ježiša Krista.”  Povedal jeden z miestnych osadníkov pre PRESS.TV

Video zdroj:https://www.facebook.com Foto Zdroj: Archív

Redakcia spravodajstva