Londýn

Včera 23.11.2019 sa v Londyne stretli Kotlebovci ,ktorí sa na celu akciu chystali zhruba jeden mesiac. Ich plány im však prekazili Rómovia a ľudia z majority,ktorí žijú dlhodobo v Anglicku. Do protestu sa zapojili aj aktivisti LGBT komunity, ktorí prišli aj hrdo s dúhovou vlajkou spolu s Rómami ukázať svoj nesúhlas s politikou ĽSNS.

Jeden z Kotlebovcov spoznal Rómskeho aktivistu Norberta Hmilanského ktorý sa tiež zúčastnil protestu, podľa jeho slov sa Kotlebov prívrženec snažil situáciu upokojiť. Norbert Hmilansky tvrdí,že sa osobne pred dvadsiatimi rokmi s oponentom stretol vo fitnes centre v Košiciach.

“Kvôli vám sme museli pred rokmi opustiť naše krajiny,lebo ste nás diskriminovali,fyzický napadali naše rodiny a nazvali ste nás parazitmi teraz nás prenasledujete aj v zaharaničí kedy nám už dáte pokoj ? My sa vás nebojíme rasisti a fašisti nechceme vás tu !”

skandovalo zhruba sedemdesiat demonštrantov žijúcich v Anglicku na Kotlebovcov. Milan Uhrík, ktorý na tejto akcii rečnil sa vyjadril na sociálnej sieti, že akcia prebehla veľmi dobre až na pár nedostatkov, akými boli agresívni Rómovia či policajný vrtuľník.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Video zdroj Norbert Hmilansky