V Košiciach sa zišli lídrí na poslancov do europarlamentu. 

Každá  strana v ktorej kandidujú rómsky lídri do europarlamentu sa mali možnosť odprezentovať na včerajšom zasadnutí OPRE ROMA. Zasadnutie starostov a poslancov miest a obcí sa konalo v Aule spoločenskom centre v Košiciach,na ktorom nesmeli chýbať ani známe tváre z kandidátnych listín. Manifestná listina dosahovala  desať základných bodov s ktorými súhlasili všetci kandidáti  okrem Petra Poláka,ktorý s tým mal problém a manifest nepodpísal.

To sa ale dotklo a hlavne prekvapilo aj samotných lídrov  na poslancov do europarlamentu,ktorí reagovali udivene a nevedeli si vysvetliť prečo Peter Polák manifest nepodpísal.

“Novovzniknutá spoločná neformálna iniciatíva rómskych zvolených zástupcov,aktivistov,organizácií a priateľov Rómov ktorých poslaním je prispievať k boju za rovnocenné postavenie Rómov na Slovensku a v Europe.

Chceme hľadať  a formulovať  vlastné riešenia politík,ktoré sa nás priamo týkajú. Chceme sa aktívne spolupodieľať na budovaní úspešného príbehu moderného a prosperujúceho Slovenska a Európy.” Povedala pre PRESS.TV Jarmila Vaňová.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV