Opoziční lídri nešetrili kritikou na šéfa SNS a parlamentu Andreja Danka. Najtvrdšie slová mu adresoval šéf OĽaNO Igor Matovič.

Výrok šéfa SNS a parlamentu Andreja Danka na adresu poslankyne SaS, že je “cigánečka zo Sas-sky,” spustil obrovskú vlnu kritiky zo strany opozície na Dankovu hlavu:

Igor Matovič, šéf OĽaNO
Zlodej zapr..ný. Za toto ti raz šľahnem po papuli, keď sa s tebou stretnem zoči-voči.

Richard Sulík, šéf SaS
Nehorí tu niekomu náhodou pod zadkom?? Za prezidenta ho nechcú, JUDr. musel ukradnúť, kapitán je asi taký ako moja babka, a ešte ho idú aj v parlamente odvolávať. Andrej Danko dosiahol špinavé dno.

Martin Poliačik, Progresívne Slovensko
Keď sa pozriete bližšie, tak spozorujete badateľné podobnosti medzi Dankom a Slotom. S rozdielmi je to už tažšie. Lucii v tomto vyjadrujem maximálnu podporu. Takéto správanie v slušenej spoločnosti 21. storočia nemá miesto. Ešte stále váhate, či ísť voliť? Lebo Dankovi voliči pôjdu.

Boris Kollár (šéf Sme Rodina)
Vyjadrenie Andreja Danka už prekročilo všetky hranice. Je to jednoznačný trestný čin za hanobenie národa a rasy. Danko nám tu všetkým rozpráva o slušnosti, ale už fakt stačilo. Plne podporujem stranu SaS obrátiť sa na prokuratúru.

Natália Blahová (SaS)

Nie je problémom byť cigánkou zo Sas-ky. Totiž. Ani nie je problém byť Cigánkou, ani nie je problémom byť zo SaSky. Vysvedčenie teda vystavil hlavne sebe. Za to byť podvodníkom zo SNS – to je už syndróm. Je hanbou celej krajiny, že usvedčený podvodník je na čele parlamentu. Je hanbou nás všetkých, že SNS na čele so Slotom a potom s Dankom už roky plundruje Slovensko.