“Všimneme si uviaznutú mačku na strome ale dieťa nie tvrdí Emanuelova  babka ”  A má pravdu  ! 

Malému chlapcovi prišlo na zastávke autobusu veľmi zle. Bolo okolo neho veľa ľudí, ale ani jeden z nich sa ho neopýtal, čo sa deje. Ktovie, ako by sa tento skutočný príbeh skončil, ak by v správnom čase na správnom mieste nestálo aj jedno mladé dievča a to strčilo všetkých dospelých do vrecka. Pozrite si dojímavý príbeh, v ktorom deti ukázali, ako má vyzerať pomoc blížnemu.

Bol to na pohľad celkom obyčajný pracovný deň. Desaťročný chlapec smeroval zo školy. Už vtedy mal silné kŕče. Mal sa stretnúť s babkou. Na frekventovanej autobusovej zastávke v centre Prešova mu prišlo veľmi zle. Prepadli ho silné bolesti žalúdka a zvracal. Hoci ľudí tam bolo veľa, našlo sa medzi nimi iba jedno jediné 14-ročné dievča, ktorému osud chlapca v núdzi nebol ľahostajný.

Dievča sa volá Ľudka Siriková a navštívili sme ju v škole. “Predstavila som si, že kebyže som v takej situácii ja a idem po ulici a nikto si ma nevšíma, bolo by mi proste ťažko,” povedala Ľudka, ktorá sa od toho osudného dňa s chlapcom nestretla. “Rada by som sa s ním stretla,” povedala školáčka.

“Je to veselé, usmievavé dievčatko. Veľmi skromá, sama sa nepriznala. Potom sme sa to dozvedeli a dostala aj pochvalu od riaditeľa školy. Urobila krásnu vec a myslím si, že je príkladom nielen pre rovesníkov, ale aj pre nás dospelých, pretože často si nevšímame jeden druhého,” povedala Adriana Repaská, triedna učiteľka.

S Ľudkou sme navštívili chlapca, ktorému pomohla. Ako to prebiehalo si pozrite vo videu.

VIDEO NÁJDETE TU-http://www.tvnoviny.sk/domace/1851450_chlapcovi-z-presova-prislo-na-zastavke-zle-dospeli-ho-nechali-tak-pomohlo-mu-toto-dievca?utm_source=markiza.sk&fbclid=IwAR2UHJ3KXpvHtphZ8rsDL0UpLJ5GwQKKvcIxFYjuGRbKF_OdwDZhKaVyeeA

Zdroj:http://www.tvnoviny.sk