Starostka obce Kurov v bardejovskom okrese pani Mária Špirková  má  veľmi zvláštne metódy  na miestnych, ale aj nemiestnych rómskych obyvateľov. Trvalý pobyt v danej obci si hoci kto len tak dovoliť nemôže ak  sa mládenec  ožení, alebo dievčina vydá za partnera z druhej obce  jeden z nich nemá žiadnu šancu získať v obci Kurov  trvalý pobyt napriek právoplatnému uzavretiu manželstva. 

Podľa slov starostky je to tým , že  novomanželia  sa  príliš rýchlo množia a ona si nepraje, aby v jej obci bolo viac rómov než nerómov ďalej dodáva, že pokiaľ majú jedno dieťa  tak problém s prihlásením  trvalého bydliska nemá,  no pri viac ako  jednom dieťati , prihlásenie  do obce už do  úvahy neprichádza a to aj   z dôvodu malometrážnych sociálnych bytov. 

Aj včera starostka zavolala na právoplatne vydatú ženu,  pani Kamilu  Šivákovu  bardejovskú políciu, aby  ju z bytu kde bývala s manželom  a so svokrovcami vysťahovali  preto, že v obci Kurov nemá trvalý pobyt napriek tomu, že oň žiada už niekoľko rokov,  pani Šiváková musela tak s dvoma deťmi  byt opustiť a odisť  bývať k rodičom podľa jej slov  to nebolo po prvý krát a tvrdí, že starostka im rozbíja manželsky  život. Naša televízia poskytla priestor starostke obce, aby sa k danej veci  na kameru vyjadrila, no ta ho odmietla.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV  požiadala o stanovisko  v danej veci aj Ministerstvo vnútra.

A však do spracovaní reportáže ešte nemali k danej veci jasné stanovisko

Vyjadrenie MINV: Odbor registrov, matrík a hlásenia pobytu sekcie verejnej správy M VSR vzhľadom na závažnosť informácií vo Vašom podnete situáciu v obci preverí.  Po  preverení   Vás budeme informovať, dnes a pravdepodobne ani v najbližších dňoch to však určite nebude.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV