V Bratislave v časti Jarovce od včerajšej noci armáda Slovenskej republiky zadržiava rómskych repatriantov, ktorí sa vrátili  domov na Slovensko. Medzi zadržanými sú 21 dospelých osôb s toho 19 deti. Celú noc až do tejto chvíle spali vo vlastných motorových vozidlách na ktorých pricestovali z Anglicka viac než 42 hodín.

Rodiny pochádzajú z týchto miest a obci: Markovce, Michalovce, Budkovce, Kamenica Nad Cirochou,Košice, Radvan Nad Laborcom, Medzilaborce, Žehra, Nižná Rybnica ,Vranov Nad Topľou, Kučín.

Medzi repatriantmi sú ľudia, ktorí  nie sú na tom po zdravotnej stránke veľmi dobre pani Kvetoslava Macová má problémy s krvným tlakom,  lieči sa aj na srdcovo cievne ochorenia. Pani Jana Dudiová je diabetička momentálne je bez liekov a jedla.

Podľa ich slov im polícia oznámila, že nemajú voľné miesta v centrách na umiestnenie do karantény a preto musia vyčkať. Ďalej im oznámili, že  deti obodrú a umiestnia ich na patričné miesto a odobrali im aj občianske preukazy. Rómovia s tým, ale nesúhlasia.

V tých to chvíľach už by na mieste armáda mala repatriantov prerozdeľovať do centier pre karanténny

Informácie budeme aktualizovať.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV