Fico ty pajác nemáš šancu,aby ty a tvoja strana dostala naše hlasy vo voľbách !

Po včerajšom vyjadrení predsedu Smeru-SD Roberta Fica,ktorý sa vo videu na sociálnej sieti verejne zastal exposlanca za ĽSNS Milana Mazureka, ktorého Najvyšší súd odsúdil za extrémistické trestné činy a protirómske výroky na pokutu 10-tisíc eur. Sa Rómovia,ale aj rómské organizácie poriadne naštvali.“My sme vedeli,že je to slizký had,lebo on vždy útočil na Rómov veď sú o tom dôkazy ešte z čias keď iba začínal v politike. Taký pajác nemá šancu aby dostal naše hlasy v najbližších voľbách” Vyjadrili sa tak rozhorčení rómovia včera na sociálnej sieti facebook.

Podľa splnomocnenca vlády pre rómske komunity Ábela Ravasza z Mosta-Híd sa zvolebnieva a Robert Fico opäť vyťahuje protirómsku rétoriku.

KOTLEBOVI MÔŽEME ZÁVIDIEŤ

„To sa mám naozaj báť povedať, že podporujem policajtov v tvrdých zásahoch v rómskych osadách, ako to bolo v Moldave nad Bodvou? To sa mám báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?“ pýta sa predseda Smeru vo videu.

Exposlanec Národnej rady SR Milan Mazurek (ĽSNS) povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Uviedol to predseda Smeru-SD Robert Fico vo videu na sociálnej sieti na margo Mazurekovho právoplatného odsúdenia za hanobenie národa, rasy a presvedčenia.

R. Fico tvrdí, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií a nie na základe skutočných dôkazov. Dodal, že Smer-SD je strana s jasnou protifašistickou orientáciou.

„Rešpektujem rozsudok Najvyššieho súdu (NS) SR voči poslancovi NR SR M. Mazurekovi, ale zaraďujem ho do kategórie mediálnych, po ktorom budú preferencie pána Kotlebu a jeho strany utešene rásť“.

Fico dodal, že ak „niekoho popravíte za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu“. Trojčlenný senát NS SR odsúdil Milana Mazureka za extrémistické trestné činy na peňažný trest vo výške 10-tisíc eur.

NS SR sprísnil v utorok na svojom verejnom zasadnutí minuloročný rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS), čo sa týka výšky peňažného trestu. Verdikt je právoplatný.

M. Mazurek tak už nie je poslancom Národnej rady (NR) SR. Mazurek čelil obžalobe pre jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v Rádiu Frontinus.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV