Predseda občianskeho združenia Únia Rómov na Slovensku František Tanko, dnes zverejnil na svojej facebookovej stránke status v ktorom vyzýva, Kotlebovcov na verejnú debatu k riešeniu vzájomného spolužitia a hľadania reálnych a konkrétnych riešení.

Dokážu Kotlebovci vecne argumentovať a nájsť konkrétne riešenia alebo budú dookola len opakovať svoje fašistické teórie a bludy?

Tanko vyzval na kontroverznú debatu Kotlbovcov. Mnohí to považujú za zbytočné alebo, že by sa nemalo vôbec s nimi debatovať, Tanko si myslí opak a hovorí, že “ jedine priama a odborná konfrontácia ukáže ich neschopnosť a neodbornosť veci reálne riešiť. Nadávanie im do fašistov len posilňuje ich pozície u voličov!”

Situácia v slovenskej spoločnosti je napätá a v predvolebnom čase sa zneužíva téma Rómov viac ako v iných obdobiach. V mediach sú Rómovia prezentovaní len ako nevzdelaní, asociáli, kriminálnici a tí, ktorí nechcú pracovať a čakajú len na pomoc od štátu. 

Ale toto nie je pravda o celej rómskej komunite žijúcej na Slovensku! Väčšina Rómov je integrovaná, pracuje a žije slušným životom tak ako aj ostatní občania Slovenska ale toto sa už neprezentuje, len sa ukazujú negatívne príklady! 
Žiadame politikov aby nezneužívali rómsku kartu na ich politické hry, ale nech hľadajú reálne riešenia a my sme pripravení sa aktívne zapojiť a pomôcť veci, nastaviť systém tak aby bol realizovateľný a prospešný pre celú spoločnosť. 

Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko je hlavný hráč s rómskou kartou, ktorý permanentne dezinformuje, prekrúca pravdu a zneužíva Rómov na svoje lacné politické aktivity. Preto touto cestou ich vyzývame na verejnú debatu k riešeniu vzájomného spolužitia a hľadania reálnych a konkrétnych riešení. 

Nech opustia rétoriku nenávisti a ukážu či a ako chcú veci riešiť a nielen mať len silné a prázdne vyhlásenia, ktoré im majú lacno získať voličov a ich hlasy. 
Únia Rómov na Slovensku je pripravená na diskusiu aj s nimi lebo aktuálnu situáciu 
považujeme za vážnu aj so zreteľom na súčasné predvolebné prieskumy a veríme, že sme ešte 
v čase keď dialóg môže pomôcť. 
František Tanko 

To či sa Františkovi Tankovi podarí nájsť spoločné riešenie s Kotlebovcami je však otázne !?

Aký je váš názor, má s nimi Tanko debatovať, aké témy, otázky im má klásť? Píšte nám v komentároch.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV