Na internete sa objavilo zostrihané video ktoré zverejnil na svojej facebookovej stránke  poslanec,  NR SR Milan Mazurek.

Video zachytáva vyjadrenie poslanca NR SR, Jána Heráka ktorý sa sťažuje na rozpravu poslanca Kufana na koniec dodá, že všetci máju doma rodiny  a chcú  isť domov. ” Načo zbytočne naťahujeme tento čas ved každý máme doma rodiny !?”  Rozčuľoval sa Herák.

Iba ako si pán poslanec zabudol dodať, že v národnej rade sedí každý sám za seba a do parlamentu ho volili občania Slovenskej republiky, samozrejme nie zato, aby on poberal 4000 tisícový plat za nič nerobenie, ale zato aby navrhoval zákony ktoré by prispeli Slovenskej republike.

Poslancovi národnej rady patrí plat vo výške trojnásobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok znížený podľa § 2 ods. 2 zákona 120/1993 Z. z. o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov, zaokrúhlený nahor na celé euro, začínajúc dňom zvolenia za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky. V závislosti od času výkonu poslaneckého mandátu mu patrí po zániku poslaneckého mandátu ešte plat počas dvoch mesiacov, ak vykonával mandát poslanca najmenej päť mesiacov a menej ako päť rokov, alebo troch mesiacov, ak vykonával mandát poslanca aspoň päť rokov.

Mazurek video zostrihal a pridal k tomu mladého Róma, ktorý vo videu si robí srandu, že musí pracovať poukáza na to, že Rómovia pracovať nechcú a nikdy robiť nebudú.

Poslanec Herák chce ísť domov

MATOVIČOVI POSLANCI SÚ UŽ UNAVENÍ. CHCÚ ÍSŤ DOMOV :-(Predpokladám, že ľudia ktorí volili Matovičove cirkusové zoskupenie si dobre preštudovali aj kandidátnu listinu tejto schránkovej firmy, ehm pardon… politickej strany!Poslanec Herák je jeden z tých, ktorí sú už za 4000 eur v čistom unavení, a tak chcú ísť domov.Matovič dostal do parlamentu pracovitú elitu národa. A ani mu neskúšajte oponovať, lebo sa zase rozplače 😁

Zveřejnil(a) Milan Mazurek – poslanec NR SR dne Sobota 11. dubna 2020

Vyjadrenie mladého poslanca pobúrilo mnoho rómov na sociálnych sieťach. Video ma stovky zdielaní.

Video Zdroj: https://www.facebook.com/watch/Milan-Mazurek-poslanec-NR-SR-207289726707929/

Redakcia spravodajstva PRESS.TV