Už tri dni sa

na našu redakciu spravodajstva PRESS.TV, sa obracajú nespokojní občania z rôznych miest a obcí na Slovensku, aby nám oznámili, že starostovia sa o nich nestarajú a neposkytujú im ochranné zdravotnícke rúška. Podľa našich informácii starostovia nie sú povinní občanom zadovážiť zdravotnícky materiál, ktorý je voľne dostupný, no v tomto prípade ide o úzkoprofilový tovar keď, že rúška nikde na Slovensku nie sú dostupne a je po nich obrovský dopyt.

Niekoľko stotisíc rúšok by malo byť na sklade Štátnych hmotných rezerv od minulého týždňa. Hľadá sa však kľúč, podľa ktorého sa budú čo najefektívnejšie rozdávať. “Od pondelka (16. 3.) začneme obozretne distribuovať to množstvo rúšok, ktoré už máme,” uviedol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v diskusnej relácii V politike na TA3.

Na skladoch by sa mali objaviť aj respirátory s filtrami FFP2. Taktiež sa bude podľa Pellegriniho riešiť, ako sa bude narábať s respirátormi s filtrami FFP4, pretože tie musia dostať hlavne ľudia na klinikách. “Na budúci týždeň sa to už bude zlepšovať,” uviedol predseda vlády SR na margo dodávania rúšok.

Rúška si môžete zhotoviť sami doma, pozrite sa ako nato !

   

V relácii tiež povedal, že Slovensko už malo zarezervované dva milióny rúšok na Ukrajine. Podmienkou však podľa Pellegriniho bola platba v hotovosti. “Už sme pripravovali hotovosť 1,2 milióna eur v kufri, aby sme sadli do vládneho špeciálu a jednoducho po ne išli. Prišiel tam priekupník z Nemecka, ktorý to celé preplatil a kúpil,” priblížil premiér.

V článku bolo použité aj texty z článku od zdroj : https://www.teraz.sk

Redakcia spravodajstva PRESS.TV