Pred týždňom, zo soboty na nedeľu, bolo do Kúpeľno – liečebného ústavu (KLÚ) Družba v Bardejovských Kúpeľoch umiestnených 119 repatriantov z Londýna. Po štvrtkovom testovaní sa dnes popoludní dozvedeli výsledky. Z karantény v zariadení Ministerstva vnútra SR poputuje väčšina klientov do domácej karantény. Po ich odchode sa ráta s príchodom ďalších Slovákov zo zahraničia.

Aj pani Lucia z Oravy  spolu s troma deťmi bola od minulého týždňa v povinnej karanténe v Bardejovských kúpeľoch. Podľa jej slov sa k nim personál správal maximálne slušne a zdvorilo. Jej manžel ktorý je stále ešte v Anglicku by mal čoskoro doraziť domov na Slovensko, ktorého karanténa neminie tiež. Rodina žila 8 rokov v zahraničí, kvôli deťom sa rozhodli vrátiť späť na Slovensko keď, že na druhý rok jedno z detí nastúpi do prvého ročníka základnej školy.

Lucia s deťmi bude ďalších sedem dni v domácej karanténe napriek tomu, že ich výsledky boli negatívne. Zo zákona SR musí každý občan vracajúci sa zo zahraničia dodržať povinnú 14 dennú  karanténu.

Klienti, ktorí sa dnes dozvedeli, že boli pozitívne testovaní, o týždeň postúpia ďalšie testovanie. Spolubývajúci pozitívne testovaných, s negatívnymi výsledkami, boli preložení na novú izbu, kde im začína nová 14-dňová karanténa.

,,Situácia je momentálne taká. Máme dvoch pozitívnych na koronavírus. Všetci ostatní klienti odchádzajú dnes a zajtra preč. Pozitívne testovaní ostávajú u nás naďalej. Pravdepodobne v pondelok alebo utorok prídu ďalší. Pozitívne testovaní boli muž a žena. 20-roční študenti sú relatívne negatívni, ak sa pozeráme na to z hľadiska príznakov. Nemajú teploty ani ďalšie klinické príznaky. Uvidíme ďalej, ako sa celá situácia bude vyvíjať.”

Redakcia spravodajstva PRESS.TV  Článku boli použite časti textov zo zdroja: http://onlinebardejov.com/