Život sa s ňou nemaznal, narodila sa ako zdravé dieťa do veľmi chudobnej rodiny. Jej mama ju nikdy poriadne nevidela iba hmatom je totiž  nevidiaca.V roku 2015 Lucke lekári diagnostikovali nádor chrbtice, nádory chrbtice a miechy sú relatívne zriedkavé, ale medicínsky závažné ochorenia. Chudobná rodina nemala peniaze na lieky pre Lucku a tak sa jej zdravotný stav zhoršil čím ďalej tým viac. Nedávno Lucka skončila na onkologickom oddelení v Košiciach kde aj skonala.

“Ak by rodina mala peniaze na liečbu pre Lucku určite by ešte žila” Povedal  Luckin príbuzný pre PRESS.TV.

Na internete sa objavili videa ktoré zachytávajú smútiacu rodinu, okrem veľkého a žalostného plaču video zachytáva aj strop príbytku v ktorom rodina žije jeho stav je priam žalostný.

Do chatrče im prší a izba je vo veľmi dezolátnom stave. Rodina preto prosí všetkých ľudí aby im pomohli aspoň s finančnou alebo potravinovou zbierkou” Nemáme ani ako Lucku pochovať sme bez peniazi a dokonca nemáme pre ňu ani na nove oblečenie” Povedala matka nebohej Lucky vo videu.

Nádory chrbtice a miechy patria medzi najzložitejšie diagnostické problémy v klinickej neurológii, keďže vyžadujú nielen znalosti
anatómie celej chrbtice i miechy od kra niocervikálneho spojenia (foramen magnum)
po miechový konus, ale tiež schopnosť precízneho neurologického vyšetrenia s náročnou diferenciálno-diagnostickou rozvahou,
zahrňujúcou prakticky každé ochorenie postihujúce túto oblasť. Situácia je o to zložitejšia,
že nádory miechy sú omnoho zriedkavejšie než mozgové nádory.

Klikni na video 

 

Redakcia spravodajstva PRESS.TV