BRATISLAVA 16. januára (WebNoviny.sk) – Brexit spôsobil vo Veľkej Británii chaos a neistotu, ktorú pociťujú všetci obyvatelia.

Na pultoch obchodov sa však objavil tzv.“brexit box”, ktorý by ich mal údajne pripraviť na mesiace neistoty po odchode z Európskej únie. Informuje o tom BBC.

BOJA SA NÁSLEDKOV

Balíček sa predáva za 300 libier a obsahuje 60 porcií hlavného jedla, 48 porcií mäsa, filter na vodu a zapaľovač, „ak by si chceli ohriať vodu,“ dodáva firma Emergency Food Storage, ktorá „brexit box“ na trh priniesla.

„Strach z brexitu tu bol a balíček má ľudí upokojiť, že urobili niečo pre to, aby sa pripravili na to, čo môže nastať,“ uviedla firma na otázku, či nechcú týmto produktom iba profitovať na obavách ľudí z brexitu.

BALÍČEK MÁ BRITOV UPOKOJIŤ

Do „núdzového balíčka“ sa snažili dostať základné veci, ktoré ľudia potrebujú a zdá sa, že to zabralo. Ľudia „brexit box“ húfne kupujú. Dôvodom sú podľa ich slov obavy, že v prvých mesiacoch po odchode Veľkej Británie z Európskej únie nastane chaos.

Správy o tom, že Veľkú Britániu môže Brexit poriadne potrápiť donútil obyvateľov neskladovať len núdzový balíček, ale aj rôzny ďalší tovar od liekov, toaletného papiera či tabaku.

Úrady reagovali na paniku s núdzovým balíčkom vyhlásením, že nie je potrebné sa zásobovať žiadnym tovarom navyše.

Video nájdete TU https://www.instagram.com/p/BsolG9jgiri/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Zdroj:https://www.webnoviny.sk/