Český premiér Andrej Babiš navrhne vláde, aby sa krajina rozlúčila so zosnulým spevákom Karlom Gottom formou štátneho pohrebu v katedrále svätého Víta. Pre TASR to uviedla premiérova hovorkyňa Jana Adamcová.

„Navrhnem vláde, aby sa uskutočnil štátny pohreb v katedrále svätého Víta. Myslím si, že by si pán Gott zaslúžil, aby sa s ním ľudia mohli takto rozlúčiť,“ citovala Babiša televízia ČT 24. Rovnakú myšlienku neskôr vyjadril aj český minister kultúry Lubomír Zaorálek. ,,Po konzultácii s rodinou Karla Gotta navrhnem vláde zorganizovať štátny pohreb,“ napísal na sociálnej sieti.

Gott zomrel v utorok krátko pred polnocou doma v kruhu svojej rodiny. V polovici septembra oznámil, že trpí akútnou leukémiou a ambulantne sa lieči. Karel Gott je najslávnejším českým spevákom populárnej hudby. Vydal takmer 300 albumov, prvý už v roku 1965, na svojom konte má desiatky miliónov predaných platní. Na svojom konte má 42 Zlatých slávikov, najprestížnejšej ceny v oblasti popmusic v bývalom Československu i Českej republike.

Hold Karlovi Gottovi: Stokrát chválíš čas

Zdroj:https://www.napalete.sk