Denník plus jeden deň informuje o tom,že migrantov nechce prijať žiaden prístav !

Migrantov nechce prijať žiaden prístav, hrozí, že Vianoce strávia na mori. (Ilustračné foto)

Protimigračný minister povedal, že plavidlo španielskej mimovládnej humanitárnej organizácie Proactiva Open Arms požiadalo, či by mohlo vylodiť v Taliansku zachránených migrantov po tom, ako ich Malta odmietla prijať. “Moja odpoveď je jasná: Talianske prístavy sú zatvorené!”napísal na Twitteri Salvini. “Obchodníkom s ľuďmi a tým, ktorí im pomáhajú, sa zábava skončila,”dodal.

Proactiva Open Arms v piatok oznámila, že z troch plavidiel zachránila vyše 300 migrantov v núdzi. Boli medzi nimi muži, ženy – viaceré z nich tehotné – deti i bábätká. Jednu ženu s jej novorodencom, ktorých tiež zachránila, vyzdvihol vrtuľník maltskej pobrežnej stráže.

Proactiva Open Arms na Twitteri napísala, že na palube jej záchrannej lode sa momentálne nachádza 311 ľudí, ktorých nesmú dopraviť do žiadneho prístavu a ktorým Malta odmietla dať zásoby jedla. “Toto nie sú Vianoce”, dodala organizácia. Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) oznámila, že od začiatku roka pri pokuse dostať sa do Talianska alebo Malty prišlo o život už vyše 1300 migrantov.

Zdroj:https://www1.pluska.sk/?itm_site=pluska&itm_template=hp&itm_area=hp&itm_modul=menu&itm_position=logo

Advertisements