Obe vozidlá boli z Ukrajiny, podobne aj obete.

Zrážka autobusu s dodávkou si v noci v Ružomberku vyžiadala dve obete. “Dvadsaťpäť cestujúcich je podľa predbežných správ ľahko zranených a jedna osoba utrpela ťažké zranenia. Na mieste zasahajú všetky záchranné zložky,” informujú žilinskí krajskí policajti.

Na mieste nešťastia je aj štáb TV Markíza. Podľa našich informácií boli obe vozidlá ukrajinské. Autobus smeroval z Prahy na Ukrajinu, viezol 22 pasažierov a dvoch vodičov. V dodávke bolo dokopy deväť osôb. Zomrel jej šofér (†26) a spolujazdkyňa(†23).  Zranených poprevážali záchranári do nemocníc v okolitých mestách.

Nehoda sa stala pri čerpacej stanici na konci Ružomberka v smere na Žilinu asi pol hodinu po polnoci. Podľa našich informácií dodávka vychádzala z benzínky na hlavnú cestu, pričom odbáčala doľava, na Žilinu. Z doposiaľ neznámych príčin si jej vodič nevšimol blížiaci sa linkový autobus na hlavnej ceste, s ktorým sa zrazil. Autobus odhodilo mimo cesty, smerom k Váhu. Na svahu ho zastavili až stromy.

Videa nájdete TUhttps://www.tvnoviny.sk/domace/1991684_velka-nehoda-v-ruzomberku-dvaja-mrtvi-po-zrazke-dodavky-s-autobusom?fbclid=IwAR1suEd6S9_SLR7MVs2zJvqGCB065yNGSkoCfRi6CiRTgiS9gMbf3Npkpbw

Zdroj:https://www.tvnoviny.sk/