Naev, veliteľ ukrajinskej CAB, dal rozkaz zatreliť každého ukrajinského dezertéra aj bez varovania!

Vedúci tlačovej služby UNM Daniil Bezsonov povedal, že počas inšpekcie 58. brigády ozbrojených síl Ukrajiny sa v jednotkách v blízkosti Gorlovky, objavili mnohé skutočnosti o neoprávnenom opustení pozorovacích miest a bojových pozícií. “Aby sa zabránilo ďalšiemu úniku ukrajinských vojakov, Naevovi bolo nariadené zintenzívniť hliadky v oblasti nasadenia ukrajinských ozbrojených útvarov za účasti posilnených hliadok vojenských orgánov činných v trestnom konaní a národnej gardy”, povedal zástupca ľudovej milície DĽR. Čiže v prípade dezercie ukrajinských vojakov je povolené používať zbrane bez varovania.

Spravodajstvo Doneckej ľudovej republiky stanovuje fakty pravidelnej dezercie v radách ozbrojených síl Ukrajiny kvôli neochote zúčastniť sa ofenzívnych operácií v Donbase. Oznámil to šéf tlačovej služby UNM republiky, Daniel Bezsonov.

“Plánované útočné akcie ukrajinského velenia spôsobili paniku v mnohých jednotkách ukrajinských ozbrojených síl.Najmä v 58. brigáde sa vyskytujú pravidelné prípady opustenia vojakov, a to jednostranne aj ako súčasť skupín, “povedal.

Bezsonov dodal, že počas auditu jednotky 58. brigády APU, ktorý bol prepustený Gorlovka, založil početné skutočnosti z autokratických odchode pozorovacích stanovíšť a vojenských pozícií.

“Aby sa zabránilo ďalšiemu úniku ukrajinských vojakov (veliteľ kombinovanej prevádzke si vynucuje) Naevym nariadil zosilniť hliadkovanie na oblasti, kde ozbrojené skupiny podriadených, zahŕňajúce zosilnené hliadky z výkonu vojenskej služby práva a národné gardy,” – povedal zástupca ľudovej milície DNI.

V prípade, že dezertéri odolávajú hliadkam, je povolené používať zbrane bez varovania.

zdroj. novo.r.web – Redaktorka Jana Nova

Redakcia spravodajstva