Obdivovatelia Majstra zúria: „Kto to urobil, si zaslúži ruky polámať!“ Neznámy vandal totiž zničil graffit s portrétom Karla Gotta († 80), ktorý sa nachádzal neďaleko sídliska Vltava v Českých Budějoviciach a zdobil múr od 3. novembra 2019. informuje Blesk.cz .

Teraz je tvár Gotta počmáraná zelenou farbou. Kto a prečo to urobil, nikto nevie. Nevkusný zásah vandala však pobúril nejedného obyvateľa Českých Budějovíc. „Práve v nedeľu sme išli okolo a pozerali sme, aká je to nádhera. Toto je na zabitie, „konštatoval miestny Tomáš Troch.

Graffiti totiž väčšina okoloidúcich obdivovala. „Dcérky z neho boli unesené. Budú sklamané, ked‘ toto uvidia, až pôjdeme nabudúce k babičke. Dotknutému by som dala po hube, „rozčuľovala sa PetraKyrianová. Autorom Gottovho portrétu je umelec, ktorý si hovorí Jack Reyes(27).

Obrazom chcel vzdať Českému slávikovi hold. Jeho poškodenie autora poriadne naštvalo. „Sľubujem, že čo nevidieť to dôjdem prerobiť, aby to tam bolo späť. Do týždňa je tam znova !!! „sľúbil na svojich sociálnych sieťach.

Zdroj: https://www.hlavnydennik.sk