Lekári budú môcť pacientom predpísať kanabisové výrobky už v priebehu budúceho mesiaca, oznámil Sajid Javid. Domáci tajomník oznámil, že začnú vydávať predpisy od 1. novembra. Nové pravidlá sa vzťahujú na Anglicko, Wales a Škótsko a sledujú niekoľko významných prípadov vrátane prípadov mladých trpiacich na epilepsiu Alfie Dingley a Billy Caldwell, pomôcť konopným olejom.

Kanabis bude k dispozícii na NHS od 1. novembra

Stanovením nových nariadení týkajúcich sa liekov na báze kanabisu určených na liečbu, Javid povedal: “Týmto sa tieto produkty explicitne uvádzajú do existujúceho rámca liekov. “Tieto predpisy nie sú samé osebe cieľom. Poradná rada pre zneužívanie drog ACMD uskutoční dlhodobé preskúmanie kanabisu a Národný inštitút pre excelentnosť v oblasti zdravotníctva a starostlivosti (Nice) bol poverený poskytovať poradenstvo lekárom do októbra budúceho roka.

Vláda bude pozorne sledovať vplyv politiky, keď dôjde k vytvoreniu databázy dôkazov a preskúma, kedy ACMD poskytne svoje konečné rady. “Matka Alfieho Hannah Deaconová povedala:” Dnes je dôležitý deň pre každého pacienta a rodinu s trpiacim dieťaťom,  ak chcete mať prístup k liečivému kanabisu. “Naliehame na zdravotnícky svet, aby sa dostal za tieto reformy, aby mohli pomôcť desiatkam tisíc ľudí, ktorí naliehavo potrebujú pomoc.

“Osobne som videl, ako sa život môjho syna zmenil v dôsledku lekárskyho kanabisu, ktorý je teraz predpísaný. “Ako rodina sme čelili jeho smrti. Teraz stojíme pred jeho životom, plným radosti a nádeje, čo je niečo, čo si želám pre každého človeka v tejto krajine, ktorý by mohol mať prospech z tohto lieku. “

Profesor Mike Barnes, odborník na lekárske kanabisy, ktorý získal prvú dlhodobú licenciu na použitie lieku Alfie, uviedol: “Toto oznámenie zmenilo postavenie Spojeného kráľovstva v tejto vzrušujúcej a rozvíjajúcej sa oblasti.

“Mnohí moji lekári sú pochopiteľne neisté o výhodách.

Koniec koncov, lekársky kanabis je vo Veľkej Británii nelegálny už celé generácie. Vyzývam ich však, aby prijali tento vývoj. “V porovnaní s mnohými farmaceutickými liekmi sú lieky na celú rastlinnú medicínu konope pozoruhodne bezpečné a, ako ukázali nedávne prípady, môžu pacientom priniesť výrazné zlepšenia.

” Počiatočné preskúmanie šéfa lekárskeho poradcu Dame Sally Davies dospela k záveru, že existujú dôkazy o liečivých účinkoch kanabis má terapeutické výhody.

Poradná rada pre zneužívanie drog (ACMD), ktorá uskutočnila druhú časť hodnotenia, povedala, že lekári by mali mať možnosť predpísať, že liečivé kanabisy poskytované výrobky spĺňajú bezpečnostné normy. Odporúča sa, aby lieky z kanabisu boli zaradené do zoznamu 2 nariadenia o zneužívaní liekov z roku 2001.

Kanabis bol predtým klasifikovaný ako liek typu Schedule 1, čo znamená, že nemá žiadnu terapeutickú hodnotu, ale môže byť použitý na účely výskumu s licenciou pre domácu kanceláriu. Pán Javid uviedol, že na výrobu lieku na báze kanabisu na liečebné použitie musia byť splnené tri požiadavky. Jedná sa o to, že “musí byť prípravkom alebo výrobkom, ktorý obsahuje kanabis, kanabisovú živicu, kanabinol alebo derivát kanabinolu; vyrába sa na lekárske použitie u ľudí a; je liek alebo látka alebo prípravok na použitie ako zložka alebo na výrobu zložky lieku “. 

Sir Mike Penning, spolupredseda zoskupenia pre medziparlamentnú parlamentnú skupinu o lekárskom kanabise pod lekárskym predpisom, privítal tento krok, ale povedal, že došlo k “sklamaniu reakcie” z mnohých zdravotných problémov profesionálov.

Billy Caldwellova matka, Charlotta Caldwellová, oznámila, že roní slzy radosti. “Je to poklad, ktorý je mimo dosahu”

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV E.H.L. Zdroj: Metro News.