Ľudia poslali za 36 hodín na transparentný účet Za slušné Slovensko 50-tisíc eur (+ zoznam protestov)

 

 

Za 36 hodín poslali ľudia na transparentný účet Za slušné Slovensko 49 895 eur. „Banka zverejňuje platby na online rozhranie transparentného účtu postupne, preto je tam aktuálne nižšia suma,“ píšu organizátori.

 

Organizátorov protestov začala preverovať NAKA pre anonymné trestné oznámenie, že organizovali štátny prevrat a platí ich George Soros.

„Veľmi si vážime podporu ľudí a ich solidaritu. Veríme, že toto je jasný odkaz na Súmračnú, že ľudia na Slovensku nechcú nenávisť, odmietajú konšpirácie a chcú žiť v slušnej a spravodlivej krajine,“ píšu organizátori vo vyhlásení.

 

V piatok sa uskutočnia zhromaždenia v ôsmich mestách na Slovensku a v dvoch mestách v zahraničí.

 

V Bratislave sa zhromaždenie začne o 17.00 h na Námestí SNP. Študenti z iniciatívy Nie je nám to jedno sa stretnú od 16.15 h na Šafárikovom námestí a odtiaľ budú pochodovať na Námestie SNP.

 

V Bratislave vystúpia občianski aktivisti a študenti z Novembra 1989 Fedor Gál, Martin Bútora, Peter Zajac, novinári, herci aj ďalší umelci.

 

„Veríme, že zajtra príde veľa občanov a spoločne ukážeme vládnej moci a jej politikom, že my nechceme žiť v štáte, kde sa vraždia novinári a uplatňujú ŠtB praktiky sledovania novinárov, aktivistov, predvolávania na výsluchy kvôli zjavne neopodstatneným trestným oznámeniam,“ píšu organizátori.

Bratislava

17. 00 Námestie SNP

Banská Bystrica

17.00  Námestie Slobody

Kežmarok

19.00 Hlavné námestie

 Košice

18.00 Dolná brána na Hlavnej ulici

Levice

18.00 Námestie hrdinov

Prievidza

17.00 Námestie Slobody

Žiar nad Hronom

17.00 Námestie Matice slovenskej

Žilina

17.00 Nová synagóga

Londýn

19.00 Marble Arch

Dublin

19.00 Merrion Square

Na účasť na zhromaždeniach vyzvali aj herci Tomáš Maštalír, Kristína Svarinská, Táňa Pauhofová či Alexander Bárta.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV-Zdroj https://dennikn.sk/?ref=menu

Advertisements