Najviac infikovaných má v súčasnosti Praha.

Počet ľudí infikovaných koronavírusom SARS-CoV-2 sa v Českej republike v utorok zvýšil na 63. Uvádza sa to v tlačovej správe zverejnenej na webovej stránke ministerstva zdravotníctva ČR.

V priebehu utorka sa potvrdený počet nakazených zvýšil o 25, čo je doposiaľ najvyšší nárast prípadov zaznamenaný v ČR za jeden deň. Prvé tri prípady boli potvrdené v Olomouckom kraji a po jednom prvom prípade aj na Vysočine a v Pardubickom kraji.

Najviac infikovaných má v súčasnosti Praha s počtom prípadov 34. Nasleduje Ústecký kraj s 12 prípadmi a Stredočeský kraj s 8 nakazenými.

Česko v utorok zakázalo podujatia s viac ako 100 účastníkmi. Týka sa to divadelných, hudobných a filmových predstavení, ako aj športových či náboženských udalostí. Ministerstvo zdravotníctva ČR zároveň rozšírilo možnosť uvaliť karanténu aj na cudzincov, ktorí budú na hraniciach kontrolovaní s príznakmi infekčného ochorenia.

V utorok večer, keď počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom v ČR dosahoval 58, ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že ochorenie má u všetkých infikovaných mierny priebeh a nikto z nich nie je v ohrození života.

Zdroj:https://www.tvnoviny.sk