Poctivý upratovač bude na hnedú obálku spomínať do konca života.

Z času na čas možno aj ty nájdeš na zemi zabudnutú bankovku, ktorú niekto stratil, vopcháš si ju do peňaženky a pomyslíš si, že sa na teba usmialo šťastie. Zachoval by si sa však rovnako, keby si pracoval ako upratovač v mestskej hromadnej doprave a v jednom z autobusov by si našiel 300-tisíc libier? Do takejto pozície sa dostal nemenovaný pracovník, ktorého identita nebola zverejnená, keď upratoval autobusy v Londýne.

Spoločnosť Cordant Cleaning, kde pracoval, informovala médiá o tom, ako sa upratovač zachoval, keď na hnedú obálku s peniazmi narazil. Namiesto toho, aby si ju vopchal do vrecka, šiel peniaze odovzdať na policajnú stanicu. Keby si obálku nechal, pravdepodobne by mohol podať výpoveď a užívať si náhle bohatstvo, avšak zvíťazila v ňom čestnosť a zodpovednosť.

Upratovač našiel v londýnskej MHD až 300 000 libier a odniesol ich na políciu

Upratovači Cordant Cleaning starajúci sa o čistotu a poriadok v mestskej hromadnej doprave vo viacerých britských mestách však nenachádzajú len peniaze.

 

Ako povedala samotná spoločnosť, občas v autobuse nájdu pozitívny tehotenský test, inokedy sexuálne pomôcky, použité plienky či dokonca výkaly priamo na autobusovej podlahe. Medzi zbierkou najnechutnejších predmetov zabudnutých v autobusoch sa nestratí ani použitý tampón omotaný o zábradlie.

 

Keď sa o poctivom upratovačovi dozvedela verejnosť, z každej strany sa začali chrliť nechápavé komentáre. Veľká časť ľudí predpokladala, že hnedá neoznačená obálkas takou obrovskou čiastkou mohla mať dočinenia s drogovým biznisom, takže nikomu oficiálne chýbať nemohla.

 

Aj keby sa vraj niekto pokúsil prihlásiť so slovami, že peniaze stratil, zrejme by nevedel dokázať ich legálny pôvod bez toho, aby sa nepriznal k trestnému činu.  Podľa nich si preto mal upratovač peniaze skryť niekam do uniformy a nikdy o nich nikomu nepovedať. Ako by si sa zachoval ty?

Zdroj:https://refresher.sk/