V súvislosti s rastúcim napätím medzi USA a Iránom po piatkovom zabití iránskeho generálmajora Kásema Solejmáního to uviedol americký prezident Donald Trump na Twitteri.

V prípade akéhokoľvek potenciálneho iránskeho útoku Spojené štáty „veľmi rýchlo a veľmi tvrdo“ udrú na 52 iránskych cieľov. Uviedol to v nedeľu na Twitteri americký prezident Donald Trump v súvislosti s rastúcim napätím medzi USA a Iránom po piatkovom zabití iránskeho generálmajora Kásema Solejmáního.

Donald J. Trump@realDonaldTrump · 12 hV odpovedi používateľom @realDonaldTrump

….hundreds of Iranian protesters. He was already attacking our Embassy, and preparing for additional hits in other locations. Iran has been nothing but problems for many years. Let this serve as a WARNING that if Iran strikes any Americans, or American assets, we have…..

Donald J. Trump@realDonaldTrump….targeted 52 Iranian sites (representing the 52 American hostages taken by Iran many years ago), some at a very high level & important to Iran & the Iranian culture, and those targets, and Iran itself, WILL BE HIT VERY FAST AND VERY HARD. The USA wants no more threats!

O Trumpovom vyhlásení na Twitteri informovala ruská agentúra TASS. „Nech toto slúži ako varovanie. Pokiaľ Irán udrie na akýchkoľvek Američanov alebo americký majetok, máme zameraných 52 iránskych cieľov (predstavujúcich 52 amerických rukojemníkov, ktorých pred mnohými rokmi zajal Irán), niektoré z nich veľmi vysokopostavené a dôležité pre Irán a iránsku kultúru. Tieto ciele ako aj samotný Irán zasiahneme veľmi rýchlo a veľmi tvrdo. USA si neprajú akékoľvek ďalšie vyhrážky!“ napísal Trump.

Zdroj:https://www.hlavnydennik.sk/