Denník Pravda dnes priniesol na svojom portály správu o tom, že podpredseda vlády Štefan Holý mal udelenú výnimku po návrate domov z Británie.

Podpredseda vlády Štefan Holý (Sme rodina) si pri svojej ceste do Británie uplatnil výnimku, že nemusí ísť do karantény a dať sa testovať. Podľa premiéra Igora Matoviča má takú 500 ďalších ľudí. Uviedol to v relácii RTVS Sobotné dialógy. Úrad verejného zdravotníctva však hovorí o tisíckach výnimiek, žiadajú o ne členovia vlády.

Holý bol v decembri minulého roka za rodinou v Británii a následne nechcel povedať, či si dal robiť test na koronavírus, a neskončil ani v karanténe. Opozičná strana Hlas avizovala, že podá trestné oznámenie na Holého za šírenie nákazlivej choroby a vyslovila podozrenie, že práve on mohol byť za nakazením ďalších členov vlády. Holý bol totiž neskôr pozitívne testovaný na koronavírus, ako aj viacerí členovia vlády. Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár bránil Holého, že splnil všetly potrebné epidemiologické opatrenia a uviedol, že určite to nebol on, kto premiéra a ministrov nakazil.

Viac sa dočítate TU-https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/574094-matovic-holy-mal-vynimku

Zdroj:https://spravy.pravda.sk/