Včera RTVS odvysielala predposlednú diskusiu s kandidátmi na poslancov pred voľbami do Európskeho parlamentu.

Moderátori Miroslav Frindt a Tamara Lištiaková sa rozprávali s Martinom Beluským (ĽSNS), Romanom Kollárom (Strana zelených), Michalom Kravčíkom (Demokratická strana), Michalom Šimečkom (Koalícia PS a SPOLU – občianska demokracia), Františkom Tankom (Strana tolerancie a spolunažívania) a Petrom Tomečkom (Národná koalícia).

Sledovať ste mohli aj na facebooku Správy RTVS o 21.05.

Zatiaľ čo jedná strana divákov bola z včerajšej politickej debaty na RTVS 2 spokojná s vyjadrením Františka Tanka tá druha strana bola zhrozená.

Divák Michal Sivák,ktorý študuje na pedagogickej fakulte v Prešove na svojom facebookovom statuse uvádza,že bol s vyjadrenia pána Tanka zakladateľa strany STS (Strana tolerancie a spolunažívania) úplne zhrozený,keď sa mal Tanko vyjadriť na margo Kotlebovcov,že im rómovia nakopú zadky.

Prečítajte si  jeho status:

Sledovali ste včera predvolebnú debatu na RTVS? Ja áno. Som nesmierne zhrozený z vyjadrení niektorých kanditátov na europoslancov. Včera Pán Tanko, ktorý zastupuje STS (Strana tolerancie a spolunažívania) sa vyjadroval dosť neodborne, hrubo.

Áno, treba byť nekompromisný pokiaľ ideme a chceme sa postaviť extrémizmu, extremizmus nemá čo hľadať v našej spoločnosti, som znechutený tým aké postavenie dnes Kotlebova strana má, obávam sa toho a neželám si, aby sa im podarilo dostať do europarlametu!!!

Ale skutočne takto chceme vystupovať, to povieme v RTVS, že im chceme nakopať zadky? Som presvedčený, že sa to dá povedať aj inak. Postrádam inteligenciu rómsku, postrádam aspoň trošku diplomacie, vyjadrenia hodné politika.

Svoj názor som vyjadril aj v live videu, kde sa vo veľkom chválilo, aký to bol skvelý výkon pána Tanka, nepáčilo a nepáči sa mi to. Dostal som reakciu, že nie každý má vysokú školu. To naozaj budeme takto oponovať, toje naozaj dôvod ten, že niekto nemá vysokú školu? Na to, ale netreba vysokú školu.

V tej chvíli som tam chcel vidieť Petra Poláka, ktorý by a to viem na tisíc percent, sa vyjadril tak, aby som sa nemusel hanbiť.
Či sa to už niekomu páči, alebo nie.

Peter Polák, je dnes jediný Róm, ktorý má nato, aby zastupoval Rómov na akomkoľvek poste. Teda o pár takých by som ešte vedel, ale verím, že dostanú príležitosť a budú chcieť.
Proti fašistom treba bojovať všetkými silami, ale nie takto,takto určite nie! Nechcem, aby za mňa takí ľudia hovorili, lebo aj ja som Róm.

Tvrdí pedagogicky vysokoškolák  na svojom facebooku .

Aký je váš názor na danú vec ?   Dajte nám vedieť !

Redakcia spravodajstva