Naša redakcia  spravodajstva PRESS.TV,obdržala v pondelok správu o tom,že starostka obce Malá Ida  Jana Kallová nechcela  prijať do svojej obce deti zo susednej dediny Nováčany, aj napriek tomu,že žiaci po skončení štvrtého ročníka podľa správy obvodu patria do Maléj Idy,aby mohli pokračovať do vyšších ročníkov.

Starostka z Maléj Idy,ale silou mocou chcela aby deti z z Novočán chodili do Jasova to ale rodičia razantne odmietali.

Naša redakcia kontaktovala ihneď splnomocnenca vlády pre rómske komunity Ábela Ravasza a o celom prípade ho informovala,ten nám prisľúbil,že na celú vec dohľadne a situáciu sa pokusy napraviť čo sa aj dnes podarilo.

Dobrý deň pán Erik Chcem vás informovať o aktuálnom stave situácie s deťmi v obci Nováčany. Včera boli pracovníci z úradu splnomocnenca a pán starosta z Nováčan na okresnom úrade a doriešili že ZŠ v Malej Ide bude musieť priať všetky deti z Nováčan. Dnes im riaditeľ školy potvrdil všetky prihlášky a už lenčakajú na nariadenie z okresného úradu ktoré by mali vydať dnes a najneskôr zajtra. Bola tam prítomná aj TV Markíza a natočili reportáž ktorú odvisielaju dnes. Veľmi nám pomohol aj europoslanec pan Polák ktorý sa zapríčinil o to že starostka obce Malá Ida zmenila názor a taktiež kontaktoval tajomníka na ministerstve školstva. 

Redakcia spravodajstva PRESS.TV