Televízia PRESS.TV bola založená v auguste v roku 2016, v redakcii pracujú šiesti redaktori,ktorí sa  prevážne venujú publicite. Šéfredaktorom spravodajstva  je Erik Hilár Lakatošovie Ten sa od samého začiatku zameriava viacmenej na rómsku problematiku,poukazuje na diskrimináciu a segregáciu rómov a to nie len na slovensku,ale aj v zahraničí.

Veľmi veľkú obľubu si našla aj relácia Rómske honosné svadby,ktoré redaktor natáčal aj za hranicami Slovenska. Jeho reportáže o bohatých rómoch  preberali aj iné média. Pravda však je,že Erik si nikdy nedával servítky pred ústa,či už komunikoval s vysokopostavenými politikmi,alebo starostami a primátormi miest a obci.Vo svojich reportážach poukazoval na biedu rómov a ich pomery. Vďaka jeho reportážam veľa rómov z rôznych miest a obcí  získalo prístup k pitnej vode.

Naposledy pred týždňom odvysielala televízia PRESS.TV reportáž o dievčatku z Trnavy,ktoré bolo diskriminované v hrubom kostole v deň svätého prijímania. Aj keď televízie ako sú  Markíza a Joj-ka  natočili s matkou dieťaťa reportáže,zaujímavosťou  naďalej ostáva prečo reportáže neboli odvysielané !?

Po odvysielaní  reportáží televízii PRESS.TV im okamžite zrušili účet na YouTube kanály. Údajným dôvodom bol,že televízia porušila autorské práva pri videoklipe” Každý deň  je zo mňa  iná žena” ktorú Erik prespieval ešte v roku 2006 od Evy Mázikovej. “Video bolo zavesene na YouTube od vzniku našej TV a nikdy s tým nebol problém,myslel som si,že som spolu vlastníkom autorských práv keď,že som pieseň prespieval oficiálne v hudobnej agentúre Homeprodukcion a o celú záležitosť sa postarala TV JOJ,ktorá bola súčasťou projektu na videoklipe ktorý sa natáčal priamo na  kolibe kde stála vila vyvolených 2. Autorské práva na text piesni  si nárokovala agentúra VIP Media,ktorých som okamžite kontaktoval a žiadal o stiahnutie nároku no nedalo sa s nimi absolútne komunikovať sú to zákerní ľudia !” Zanikli nám všetke video materiály ktoré sme natočili 3 roky driny a ťažkej práce sú fuč !” Povedal Erik pre PRESS.TV.

Televízia momentálne pracuje na ďalšom kanály, ktorý nebude tak ľahké spojazdniť. My rómovia sme silní národ ak chceme dokáže toho spoločne oveľa viac než nerómovia a som si istý,že náš nový kanál bude mať čo najviac  odberateľov a ukážeme nerómom,že nás už zrušiť len tak nemôžu mysli si Erik.

Ich nový kanál bude totiž zabezpečený a bude sa oň starať nemenovaná agentúra.

Redakcia spravodajstva