Občianske združenie Prinášame Nádej podalo trestné oznámenie na predstavenstva spoločnosti Svet zdravia a bývalého predsedu Prešovského samosprávneho kraja MUDr. Petra Chudíka, pretože sa svojím konaním – nesplnením podmienok odsúhlasených Zastupiteľstvom PSK – dopustili v nemocnici Svidník trestného činu podvodu a trestného činu porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Bývalý predseda predstavenstva Svetu zdravia Ľuboš Lopatka bol v nedávnej dobe dosadený na pozíciu šéfa štátnej spoločnosti MH Manažment, a tento manažér bol okrem iného aj u rozhodnutia o uzatvorení gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia a novorodeneckého oddelenia Svidníckej nemocnice. Konaním vysokých manažérov Svetu zdravia, ktorý plnili príkazy majiteľov z Penty bolo spôsobené aj nezaradenie nemocnice Svidník do siete všeobecných nemocníc a nepridelenie urgentného príjmu.

V tejto „podnikateľskej“ činnosti v Prešovskom samosprávnom kraji pomáhal Pente aj samotný predseda PSK MUDr. Peter Chudík.
Situácia aká je v nemocnici Svidník pripomína osud nemocnice v Banskej Štiavnici, kde penťáci postupne zatvorili oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny, oddelenie chirurgie, interné oddelenie a došlo k zrušeniu jednotky intenzívnej starostlivosti a z tejto nemocnice sa stalo doliečovacie zariadenie pre dlhodobo chorých.

Na záver chcem poukázať na fakt, že v Českej republike už Penta musela vrátiť nemocnicu Sušice, pretože si s ňou nevedela rady a mesto vyžadovalo plnení podmienky udržania rozsahu zdravotných služieb. V súčasnosti česká polícia preveruje okolnosti, za ktorých nájomca – Penta – zrušil a obmedzil rozsah pôvodne poskytovaných zdravotných služieb.

Kedy sa tohto dočkáme aj doma na Slovensku, že sa budú od oligarchov vyžadovať zmluvne stanované podmienky?

Píše na svojom facebooku majiteľ a konateľ občianskeho združenia: Prinášame Nádej  Pavol Forisch.

Zdroj:https://www.facebook.com/randy.randrick.9

Mohlo by vás zaujímať  to, že:

Užialená rodina Miška († 5 dní), ktorý zomrel v nemocnici, začala konať: Trestné oznámenie za smrť bábätka

 Redakcia spravodajstva PRESS.TV