Nový politický subjekt si zvolil svoje predsedníctvo.

V piatok (10.8.) sa v Markušovciach uskutočnil prípravný snem Strany tolerancie a spolunažívania, v rámci ktorého si členovia zvolili šiestich podpredsedov. Stali sa nimi Marek Virág, starosta Markušoviec, Vladimír Horváth, starosta Hranovnice, Ivan Dunka starosta Richnavy, Jaroslav Tokár, starosta Vrbnice spolu s Vojtechom Tancošom a Mariánom Kandráčom. Členovia strany zároveň odsúhlasili aj krajských predsedov. Za Košický kraj je ním Július Grulyo a prešovským predsedom sa stal Boris Rakaš.
Foto
Rómsky splnomocnenec vlády Ábel Ravasz / TASR

Novovzniknutá politická strana pripravuje výzvu ohľadom odstúpenia súčasného splnomocnenca vlády pre rómske komunity Ábela Ravasza. Predseda strany František Tanko uviedol, že dôvodom na odvolanie Ravasza je fakt, že podľa Strany tolerancie a spolunažívania splnomocnenec neurobil nič dobré pre rómsku menšinu.

Pripravujeme sa na komunálne voľby, máme v strane rómskych i nerómskych starostov, tiež olaských Rómov. Je to pozitívny fakt, že sa nám darí konečne spájať,“

skonštatoval Tanko, ktorý doplnil, že v jesenných komunálnych voľbách podporia každého kandidáta so záujmom riešenia rómskej problamtiky. Nový politický subjekt sa plánuje stretnúť s premiérom Petrom Pellegrinim, ktorému chcú predstaviť svoje návrhy na zlepšenie života menšín na Slovensku, predovšetkým v súvislosti so zamestnanosťou a čerpaním eurofondov.

Zdroj:https://www.kosiceonline.sk/