Špinavé tajomstvo volebného autobusu JUDr. HARABINA

Špinavé tajomstvo volebného autobusu JUDr. HARABINA

Jedným z najvýraznejších marketingových prvkov v prezidentskej kampani sudcu Najvyššieho súdu SR JUDr. Harabina je tzv. HARABIŇÁK – obytný autobus, ktorý na väčšine stretnutí s voličmi a sympatizantami púta veľkú pozornosť. Autobusu kraľuje fotografia slovenského Abrahama Lincolna, ktorého na mítingy zvyčajne priváža obrovitá americká prezidentská limuzína rovnakého mena.

IMG_4794jpg

Obrovské nápisy vzadu a na bokoch autobusu hlásajú: “Za Slovensko, tradície a právny štát.” Ako vždy, aj tentoraz zaujme najmä text písaný veľkými písmenami: čím sú písmená menšie, tým ľahšie uniknú pozornosti. V prípade tohto autobusu sú pritom najzaujímavejšie tie úplne najmenšie nachádzajúce sa na tabuľkách s výrobným číslom.

IMG_4378jpg

HARABIŇÁK patrí do vozového parku firmy SOVELO s.r.o. z Jankovho vŕšku. V tejto firme je konateľom istý Jozef Škultéty, bývalý policajt a neskôr spoluvlastník rozsiahleho areálu v kopcoch nad Uhrovcom, rodiskom Štúra, či Dubčeka, ktorého je nadšeným obdivovateľom. V okolí renovovaného pamätníka a hotela opakovane navštevovaného Nočnými vlkmi možno nájsť množstvo bývalej vojenskej techniky, poľné kuchyne – a jeden nepojazdný autobus. Podľa množstva dohľadateľných fotografií a tiež podľa google street view tam však dlhé roky vedľa seba postávali dva.

Snimka obrazovky 2019-03-01 o 40133png

Jankov vŕšok sme navštívili opakovane. Fotografie uvedené nižšie pochádzajú zo dňa, v ktorom sa uskutočnilo stretnutie prezidentského kandidáta v obci Ľubica a HARABIŇÁK po sebe zanechal iba stopy v snehu. Fotografie tabuliek s výrobným číslom a rokom výroby a ďalšie dôkazy sme z oboch autobusov získali legálne a zvlášť u toho falošného aj s trochou adrenalínu pri stretnutí s voličmi v Senci. Podľa originálnych expedičným listov firmy KAROSA bol vyrobený jediný autobus s výrobným čislom vyrazeným na tom nepojazdnom vraku na Jankovom vŕšku – v realite však u toho istého majiteľa existujú hneď dve vozidlá s tou istou číselnou kombináciou.

IMG_4385jpg

HARABIŇÁK vyrazil do kampane a od svojho suseda si požičal výrobné číslo a značky

A tak tu máme hneď dva autobusy: jeden, ktorému bolo v roku 1983 v KAROSE pridelené výrobné číslo 7203 a neskôr na Slovensku tabuľky s EČV BN712AG a druhý, ktorý oba identifikátory prvého od roku 2012 používa, akoby sa nechumelilo – a hoci mu vo fabrike pridelili výrobné číslo 18917, dnes ho v ňom už nenájdete. Nosí úplne rovnaké ako jeho starší súrodenec a svoju originálnu EČV už roky nepoužíva.

Prvý autobus – originál – bol pritom vyrobený koncom roka 1983 a hneď v januári 1984 sa stal majetkom ČSAD Piešťany. V roku 2007 bol dočasne vyradený, v realite už nikdy na cesty nevyrazil – zastúpil ho však o päť rokov mladší súrodenec, ktorý si od staršieho požičal výrobné číslo a tiež tabuľky s EČV BN712AG. Ten pôvodný v časoch svojej najväčšej slávy verne slúžil trenčianskemu HZDS.

IMG_4429JPG

A takto vyzerá dnes.

IMG_4381jpg

Že ide o ten istý bus dokazuje okrem iného aj ten nezameniteľný lev pri dverách

IMG_4360jpg

Zozadu a zboku by ho ale už spoznal málokto

Druhý, mladší autobus – nepodarená kópia, či zlodej identity, vyberte si – bol vyrobený v roku 1987 a od roku 2006 patril firme M-TRAVEL s.r.o. Tá patrí pani Miriam Zajacovej. Jej syn je dlhoročným spolupracovníkom pána Škultétyho. PhDr. Tomáš Zajac bol prezidentom 1. Lions Clubu Bratislava a vedúcim marketingového oddelenia Vzdelávacieho a konzultačného inštitútu v Bratislave – Vysokej školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha o.p.s. Jeho mama Miriam okrem cestovky spolu s pánom Hucíkom vlastnila firmu, ktorá bola prevádzkovateľom tejto školy. Škola sa preslávila okrem iného tým, že na nej študoval “veľvyslanec” vzbúreneckej Doneckej republiky Farkaš. Od M-TRAVEL s.r.o. získala autobus firma SOVELO už koncom roka 2011.

50782962_1182154415300787_8316069575783350272_npng

Takto kedysi vyzeral autobus, ktorý dnes premáva po cestách ako HARABIŇÁK: v skutočnosti je už od roku 2012 vyradený a na cesty jednoducho nesmie. Povolenie na prestavbu na obytný bus tiež nikdy nedostal – a tak si pomohol tým, ktoré získal jeho sused z parkoviska.

51423758_365631140835703_6264862623360090112_npng

Potom stačilo vymeniť tabuľku s výrobným číslom a požičať si tabuľky s EČV z vraku, vylepšiť to polepmi a batériou nezmyselných svetiel na streche a na svete je zrazu (staro)nový bus

18838jpg

Od roku 2012 jazdil na značkách z vraku a s pozmenenými identifikátormi ešte vo farbách Lions klubu a nebol s tým žiaden problém. Ako asi takéto vozidlo prešlo emisnou a technickou kontrolou, keď ide dokonca o dva rozdielne modely? Dnes slúži ako nosič reklamy pre kandidáta presadzujúceho vládu zákona – na značkách z iného autobusu a v rozpore hneď s niekoľkými zákonmi.

IMG_4799jpg

HARABIŇÁK na mítingu v Senci

IMG_4839jpg

A na parkovisku LIDL oproti Liberálnemu domu. Naposledy na niekoľko minút zablokoval výjazd

Zhrnuté a podčiarknuté: autobus zvaný HARABIŇÁK nie je spôsobilý na prevádzku po pozemných komunikáciách, boli na ňom nelegálne pozmeňované identifikačné údaje a na svojich cestách po Slovensku používa značky a doklady z úplne iného autobusu. Jeho prestavba na obytné vozidlo je tiež realizovaná nelegálne, povolenie na ňu majiteľ vozidla nikdy nezískal a na krytie tejto šialenosti používa jednoduchú fintu – pri kontrole sa preukazuje technickým preukazom autobusu, ktorý už roky hnije nepojazdný vedľa hotela Partizán. Ten bol za dávnych čias často používaný pre potreby trenčianskeho HZDS, no dnes sa nachádza v stave klinickej smrti a ako taký je už len vhodným darcom výrobného čísla a značiek pre vrak iba o niekoľko rokov mladší a ktorý svoj smutný osud ukončí práve dnes, už o niekoľko hodín, po cielenej kontrole polície a odobratí tabuliek s evidenčným číslom.

“Za Slovensko, tradície a právny štát.”

Za krajinu, v ktorej je bežné falšovanie a pozmeňovanie identifikátorov vozidiel, používanie falošných značiek a v ktorej možno za drobný bakšiš získať nálepky o emisnej a technickej kontrole bez toho, aby sa vozidlo vôbec unúvalo pohnúť z parkoviska. Za krajinu, v ktorej možno viesť volebnú kampaň za právny štát na vyradenom vraku s falšovanými výrobnými číslami, ktorý je podľa slov jeho vodiča problém vôbec čo i len udržať na ceste a je dávno za zenitom. Ten dobrý muž nám dokonca prezradil oveľa viac, než sme dúfali a tak všetky naše dovtedajšie zistenia osobne potvrdil jeden z najpovolanejších. Čoskoro vo videu na našom youtube.

Dnes o desiatej chystá pán sudca Harabin v hoteli Apollo v Bratislave zásadné vyhlásenie k prezidentským voľbám. Načim sa ho pri tej príležitosti spýtať, či mal o vyššieuvedených skutočnostiach vedomosť, alebo ho jednoducho podviedol jeden z jeho najbližích spolupracovníkov, ktorý s ním na väčšine stretnutí s občanmi sedáva za jedným stolom. Vľavo Škultéty, v strede Harabin, obaja sa skutočne usmievajú celkom zdarma, v kaviarni v Šamoríne.

IMG_4789jpg

Tak, či onak, z transparentného účtu pána kandidáta odišlo za dvojmesačný prenájom nelegálne prevádzkovaného vraku mnohonásobne viac peňazí, než za koľko by si ho bolo možné jednoducho kúpiť. Pre úprimných podporovateľov, čo prispeli na Harabinov transparentný účet to musí byť vskutku horká pilulka.

Snimka obrazovky 2019-03-01 o 30340png

V pondelok zverejníme vtipné video o tom kde všade, ako a ako dlho sme znervózňovali túto podarenú partičku a ako veľmi sa im to nepáčilo keďže tušili, čo sa chystá. A aby sme nezabudli – do hry pribudne ďalší autobus. Tretia inkarnácia originálu s výrobným číslom 7203. Na Jankovom vŕšku zjavne objavili metódu bezpečného klonovania a celé roky im to beztrestne prechádzalo.

Vedel o tomto všetkom pán sudca Najvyšieho súdu SR, militantný strážca zákonnosti, alebo má iba smolu na spolupracovníkov?

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Finančná podpora PRESS.TV

IBAN:SK4502000000003851485856

BIC:SUBASKBX VÚB,a.s.,Mlynské nivy 1,

82990, Bratislava 25

 

<!– Bidvertiser2012689 –>