Angela chce byť celosvetovou hovorkyňou pre komunitu LGBTQ-V minulosti bola reálne muž

Svetoznáma súťaž krásy Miss Universe umožnila len v roku 2012 vstup transgender modelkám. Napriek tomu bude mať už v polovici decembra španielska transgender súťažiaca Angela Ponce šancu vyhrať v celosvetovom kole.

 

Mladá 27-ročná modelka sa momentálne pripravuje v thajskom Bangkoku, pričom viacerí bookmakeri zo stávkových kancelárií ju pasujú do pozície favoritky na celkovú výhru.

ngela pochádza zo španielskeho mesta Sevilla a svojou potenciálnou výhrou by chcela svetu ukázať, že sa naša spoločnosť už stihla posunúť dopredu.

Jej výhra by podľa nej bola skvelým odkazom pre súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý kedysi Miss Universe vlastnil. V prvom rade však na Trumpa nemyslí, Angela skonštatovala, že jej víťazstvo by bolo tým najkrajším víťazstvom pre ľudské práva na celom svete.

 

Španielka sa pritom začala identifikovať ako žena už vo svojich troch rokoch. Postupom rokov podstúpila operáciu a stala sa z nej plnohodnotná žena, ktorá teraz na sociálnych sieťach aj mimo nich inšpiruje stovky tisíc ľudí. Len na Instagrame sa môže pochváliť viac ako 370-tisíc sledovateľmi.

Vstup transgender modeliek do Miss Universe bol pritom povolený len v roku 2012, keď súťaž zažalovala modelka Jenna Talackova z Kanady. Ak si zvedavý, či sa Španielka Angela na celosvetovom kole presadí, sledovať ho budeš môcť už 17. decembra.

 

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV-Zdroj:https://refresher.sk/   Foto zdroj Google.sk