Desaťtisíce rodín si v posledných mesiacoch prechádzajú ťažkým obdobím, v dôsledku pandémie koronavírusu. Aj napriek tomu, že drvivá väčšina nemohla pracovať, účty chodiť neprestanú a je nutné ich platiť. Slovenská cirkev si však môže bezstarostne vyložiť nohy.

Väčšina Slovákov si musela v posledných mesiacoch poriadne pritiahnuť opasky a rodiny sa museli uskromniť, ak chcú prežiť pandémiu bez veľkého zadlžovania sa. Cirkev je však zrejme jediná spoločnosť, ktorej sa pandémia koronavírusu po ekonomickej stránke takmer nedotkla. Aj tento rok totiž dostane od štátu štedré finančné príspevky. A hneď aj o niekoľko miliónov eur naviac!

Z 18 registrovaných cirkví a náboženských spoločností iba štyri nedostávajú žiadne peniaze zo štátneho rozpočtu. Ministerstvo kultúry SR zverejnilo dokument o finančnej podpore činnosti cirkvi, kde sú detailne zverejnené aj sumy pre jednotlivé spoločnosti. Na základe uvedených informácií je viac ako isté, že cirkev dostane za rok 2020 takmer 57 miliónov eur! Neboli by tieto peniaze užitočnejšie, keby sa využili na pomoc rodinám v núdzi?

Zdroj: https://www.mimoriadnespravy.sk/