Kontroverzný kňaz Marián Kuffa (vľavo) a kandidát Smeru-SD Ján Ferenčák (vpravo)

Už v utorok sa začne mimoriadna parlamentná schôdza, kde budú chcieť poslanci Smeru-SD a SNS presadiť predvolebný balíček za približne 800 miliónov eur. Podľa všetkého však na to budú potrebovať aj hlasy extrémistov z ĽSNS.

Za kotlebovcov kandiduje aj člen predsedníctva ministrany KDŽP Štefan Kuffa, brat kňaza Mariána Kuffu.

Len pred pár dňami pritom v kampaňových novinách ĽSNS – Naše Slovensko vyšiel článok podpísaný Štefanom Kuffom s názvom: Otec Marián Kuffa: Budem voliť môjho brata na kandidátke kotlebovcov.

„Marián Kuffa vždy hovoril, že ľudia majú voliť len tých, ktorí chránia život a rodinu. Je faktom, že neexistuje nikto iný, kto to robil v parlamente intenzívnejšie ako Kotlebovci,“ tvrdí v článku Štefan Kuffa.

Predvolebné noviny Kotlebovcov

Kandidát Smeru: Inšpirujúce stretnutie s Kuffom

O Mariána Kuffu sa však najnovšie zaujíma aj Smer-SD. Podľa statusu na sociálnej sieti sa s ním pred pár dňami stretol aj primátor Kežmarku a dvadsaťosmička na kandidátke Smeru-SD Ján Ferenčák.

Ten je v kuloároch považovaný za človeka blízkeho premiérovi Petrovi Pellegrinimu. Objavil sa s ním aj na spoločnom bilborde.

„Inšpirujúce stretnutie včera s pánom farárom Mariánom Kuffom, prediskutovali sme politiku, hodnoty rodiny a stav dnešnej spoločnosti,“ napísal Ferenčák v sobotu.

Politici Smeru-SD pritom vytrvalo odmietajú, že by chceli spolupracovať po voľbách s kotlebovcami. „Ja som stále hrádzou proti extrémizmu,“ tvrdil pred pár dňami predseda strany Robert Fico.

Zdroj:https://www.aktuality.sk/clanok/764792/volby-2020-smer-sa-zblizuje-s-kuffom-moze-ho-vyuzit-ako-most-ku-kotlebovcom/