Denisa Saková

Saková tvrdí, že kým bol Gašpar na ministerstve, jeho kompetencie boli oklieštené a presne vytýčené a nijakým spôsobom nemohol zasiahnuť do vyšetrovania vraždy.

Minister vnútra Denisa Saková nepovažuje za chybu, že bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara prijala ako poradcu do svojich služieb.

Gašpar tento týždeň vo funkcii Sakovej poradcu skončil. Odišiel po tom, ako médiá informovali, že ešte ako šéf polície mal dať pokyn na lustrovanie zavraždeného novinára Jána Kuciaka.

Saková tvrdí, že kým bol Gašpar na ministerstve, jeho kompetencie boli oklieštené a presne vytýčené a nijakým spôsobom nemohol zasiahnuť do vyšetrovania vraždy.

Na ministerstvo ho Saková prijala ako človeka, ktorý mal bohaté skúsenosti s rómskou problematikou. Znižovanie rómskej kriminality si totiž stanovila ako jednu z priorít svojho funkčného obdobia.

„Hľadala som ľudí, ktorí na ministerstve vnútra pôsobili, mali skúsenosti a znalosti a mohla som s nimi hneď začať pracovať. Preto som sa spýtala pána Gašpara, aby mi pomohol, pretože viem, že s Robertom Kaliňákom na tejto téme intenzívne pracovali. Chcela som využiť jeho znalosti, aby sme vedeli v tejto problematike rýchlo naštartovať procesy,“ obhajovala dnes Saková svoje rozhodnutie v relácii TA 3 V politike.

Demisiou nehrozila

Saková dnes zároveň poprela informácie o tom, že by kvôli Gašparovi, ktorý vraj z ministerstva nechcel odísť, hrozila vlastnou demisiou. „Nemyslím, že rozumný politik sa má vyhrážať demisiou. Nestalo sa to,“ dodala.

Jána Kuciaka si pred vraždou v policajných databázach podľa informácií Aktuality.sk lustroval policajný funkcionár Pavol Vorobjov. Saková hovorí, že nechce súdiť ani Gašpara ani Vorobjova.

„Chcem, aby sme si počkali na závery vyšetrovania,“ doplnila. Ak ju o to prokuratúra požiada, je pripravená v priebehu niekoľkých hodín zbaviť mlčanlivosti ktoréhokoľvek policajného funkcionára.

Redakcia spravodajstva PRESS.TVZdroj:https://www.aktuality.sk/