Erika Godlová je zamestnankyňa Štátnej vedeckej knižnice v Prešove.  Aj ona bola súčasťou hodnotiacej komisie na fonde o ktorom som urobil live stream minulý týždeň . Na live streame som poukázal na  rozkrádanie dotácii, konkrétne na rómskej národnostnej mašine. Pani Godlová schválila  štipendium vo výške 10 tisíc eur vlastnému otcovi a sama v tom nevidela konflikt záujmov .

Pani Godlová  po vzhliadnutí  videa ktorý som odvysielal ma v zapätí kontaktovala na mojom Facebooku  a napísala mi správu  v rómskom jazyku, ktorá vo mne pravdepodobne mala vyvolať strach.

 

“Erik To som ja Erika Godlová, musím sa ťa opýtať prečo ma chceš zbiť, to ja som ti peniaze nedala? alebo som ti niečo zobrala? Čo ty o mne vieš kto ti o mne také škaredé veci a o iných ľudí narozprával ?  Vieš ty o tom, že to čo robíš môže dopadnúť zlé ? Já ti nechcem robiť problémy a udať ta na políciu , že ma chceš zbiť po mojej čiernej hlave s bičom, pozri sa nato ,že já som rómska žena druhí ľudia nie sú takí, čo zo seba robíš, nepočúvaj hlupákov, čo ti je nedobre ? nerob krik a neklam !” 

Ako skúsený redaktor som jej odpísal, že rad by som s ňou natočil krátku reportáž o tom ako rozkrádala peniaze.

Pomýlila si úlohu 

Pani Godlová si  pomýlila  úlohu z respondenta sa chcela stať redaktorka, ktorá v zapätí so mnou ona chcela urobiť rozhovor, ja som sa nedal a vysvetlil  som jej, že ja som redaktor a ja kladiem otázky. Tak to sa správajú ľudia ktorí nemajú ani vysokoškolské vzdelanie  a myslia si že okabátia skúseného redaktora . Toto je realita, moja skúsenosť  a tu sa vážení priatelia ukázala neprofesionalita  Rómskeho magazínu – Sam Khere a jej aktérov (moderátorov, tvorcov …).  Tieto adekvátne  otázky som položil v maily pre pani Godlovu

1.  Kto vás nominoval do odbornej rady Fondu?

2.  Je podľa vás férové, že v komisii je väčšina pracovníkov RTVS a podporili projekty kde sú zapojení oni sami resp. Ich kolegovia, čo robia pre RTVS?

3.  Minulý rok ste patrili medzi najhlasnejšiu skupinu, ktorá kritizovala predošlých členov odborných rad a dnes ste urobili presne to rovnaké ako ste kritizovali. V čom je vaše konanie iné? Lepšie?

4.  Štipendium má slúžiť ako podpora pre človeka, ktorý nemá iný príjem a chce sa niečomu prospešnému venovať. Vy ste zamestnaná v statnej knižnici

5.  Venujete sa skúmaniu rómskej kultúry, mate prijem a zdroje,    Na čo ste potrebovali štipendium.  Kedy ste chceli robiť štipendijnú činnosť, keď  ste boli v práci?     Ďakujem ! 

Pani Godlová súhlasila s natáčaním reportáže a však najprv žiadala, aby som jej poslal otázky na mail, keď som tak učinil napokon vycúvala s tým, že chcela, aby sme to natočili cez facebook ako live stream s čím som samozrejme nesúhlasil. Moje otázky nezodpovedala a napokon ich zverejnila na svojom facebooku.

Bolo by na čase aby pri rozdeľovaní štátnych dotácii o našej kultúre a o nás Rómoch nerozhodovali nerómovia a ľudia podobní  Erike Godlovej, Magde Kmeťkovej, Dominike Badžovej  a Kristíne Mojžišovej.

Ďalší škandál ! Ľudia blízki RTVS si zo štátneho fondu rozdeľovali dotácie na rómsku kultúru

Zdroj: https://slovenskyinformacnyportal.sk/2020/07/06/erika-godlova-vo-veci-rozkradani-statnych-dotacii-sa-snazila-zastrasit-a-zdiskreditovat-redaktora-sip/