Rómski aktivisti zorganizovali pre chlapca, ktorý bojuje s leukémiou benefičný koncert

Pred nedávnom sa na internete objavilo video v ktorom 17-ročný chlapec prosí ľudí o menšiu finančnú pomoc,ktorá by mu mala poslúžiť na zotavenie sa po operácii kostnej drene,ktorej sa podrobí už na budúci mesiac v decembri.

Kevin je študent hotelovej školy v Bardejove kde sa vzdeláva v odbore kuchár čašník,momentálne,ale štúdium musel zo zdravotných dôvodov dočasne prerušiť.

Po vzhliadnutí jeho videa sa pustili rómovia žijúci nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí do finančných zbierok,aby onkologickému pacientovi pomohli. O rómoch je známe,že milujú hudbu a preto sa Rómskí aktivisti rozhodli,že takým to spôsobom prilákajú ľudí na benefičný koncert ktorý sa bude konať 17.11.2019 v Jumbo centre v Košiciach, Na ktorom vystúpia najznámejšie rómske kapely a nie len zo Slovenska,ale aj zo zahraničia

Medzi popredných hosti nebude chýbať ani známa Slovenská herečka s rómskymi koreňmi, Kamila Mitrašová z filmu Loli paradička a známi Michalovský podnikateľ Emilio Gujda s manželkou ktorú väčšina ľudí pozná pod pseudonymom ” Bábika.”

Celý benefičný koncert zaháji náš redaktor spravodajstva PRESS.TV Erik Hilár Lakatošovie,ktorý zároveň celú akciu bude nahrávať so štábom PRESS.TV, následne “moderátorsku” štafetu preberú Michal Sivák študent vysokej školy Prešovskej univerzity a Renáta Fulková Šipošová,učiteľka materskej školy v Košiciach ktorá je zároveň aktivistkou charít a tiež sa venuje Rómskej problematike už viac než dvadsať rokov.

Hlavnými organizátormi benefičného koncertu sú Rómski aktivisti, Norbert Hmilansky ,Roman Suchy,Viktor Valík a majiteľ podniku Jumbo centra Džemal Kodrazi. “Chcem poďakovať všetkým ktorí sa podieľajú na krásnu a šľachetnú vec pre môjho synčeka Kevinka je to užasne ako sa vedia rómovia spojiť len, aby pomohli Kevinovi.” Neskrývala emócie nadšená a zároveň zronená matka ťažko chorého syna Brigita Ferencová.

Na benefičnom koncerte vystúpia tieto rómske kapely: Gipsy Culy, Four Band Michalovce, Diny Košice, Gipsy Kajkoš, Chorus Maťo, a mnoho ďalších skupín. Začiatok koncertu bude o 18:00 hod koniec koncertu sa predpokladá na štvrtú hodinu ráno. Príďte aj vy podporiť Kevina 17..11.2019 v Jumbe centre Košice:https://www.facebook.com/pages/Jumbo-Centrum/211097552237995

Diny Košice

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Koncert je organizovaný pod záštitou redakcie spravodajstva https://www.presstv.sk a majiteľom clubu Jumbo Centra Džemala Kodraziho.https://www.facebook.com/pages/Jumbo-Centrum/211097552237995

Redakcia spravodajstva PRESS.TV

Advertisements