Mladý rómsky chlapec údajne nemal cestovný lístok a dokonca nastúpil do vlaku bez rúška, jeden z cestujúcich si to všimol a ihneď privolal sprievodcu. Pasažier plus sprievodca sa do chlapca pustili stým, že ho napomínali  a cele si to natáčali na mobil, čo sa zjavne mladíkovi nepáčilo a dokonca potvrdil.

“Dobre nemám rúško to neznamená ,že ma teraz budete kamerovať  lebo vám ten mobil vyhodím cez okno.” Cestujúci ktorý ho nahrával na mobil do mladíka ešte strčil a povedal ODCHOD ”

Tu je jasne vidieť,že cestujúci sa nebál nákazy, ale očividne chcel vyprovokovať to aby došlo k vyhrotenej situácii, čo sa mu aj podarilo. Video zdieľajú desiatky internetové ale aj mainstreamové media, v ktorých sú samé nenávistne komentáre.

Ak vieme tolerovať to, že Slováci môžu chodiť do kostola, lekár ohrozí pacientov keď zatají, že bol na dovolenke v Taliansku a všetko im prejde nieje to potom rasizmus !? 

Napriek zákazu prišli do kostola desiatky veriacich. Farárovi i ľuďom hrozí mastná pokuta

Medzi veriacimi boli aj seniori. Všetci boli v ochranných rúškach, no niektorí sedeli vedľa seba.

Prísne opatrenia, zdá sa, neplatia pre všetkých rovnako. Do kostola v Hlohovci prišli desiatky veriacich, aj keď hromadné podujatia sú v čase nebezpečného koronavíru zakázané. Postoj kňaza rieši už polícia. Hrozí mu vysoká pokuta. Rovnako to platí aj pre veriacich.

V sobotu krátko po 18.00 h do rímskokatolíckeho kostola svätého Archanjela v Hlohovci prišlo asi 40 veriacich. Boli medzi nimi aj seniori. Všetci boli v ochranných rúškach, no niektorí sedeli vedľa seba. Dvojmetrové odstupy neboli medzi veriacimi ani pri prijímaní hostie. Oba vchody do kostola boli otvorené, prísť tak mohlo podstatne viac veriacich.

Individuálne sväté prijímanie dával hlohovecký dekan. Mimo kameru nám povedal, že všetko robil za prísnych bezpečnostných opatrení. Oslovili sme trnavský arcibiskupský úrad.

„Daná situácia, ktorá sa stala, nás mrzí. S pánom dekanom sme nadviazali komunikáciu a upozornili ho, že ak jeho snaha byť jednotlivcom k dispozícii vytvára takéto situácie, musí nájsť spôsob, ako tomu zabrániť. Napríklad mať v kostole službu, ktorá väčší počet ľudí naraz do sakrálneho priestoru nevpustí,” vysvetlil Dušan Kolenčík z trnavského Arcibiskupského úradu.

Stretnutie veriacich v kostole rieši už polícia. Podnet postupujú Úradu verejného zdravotníctva. Kňaz ako právnická osoba – štatutár za to, že nezabránil hromadnému zhromažďovaniu sa v čase nebezpečnej svetovej pandémie môže dostať 20-tisícovú pokutu. Veriacim, ktorí do kostola prišli a nerešpektovali prísne opatrenia hrozí pokuta až do výšky 1 659 eur.

Video nájdete TU- https://www.tvnoviny.sk/domace/1993332_napriek-zakazu-prisli-do-kostola-desiatky-veriacich-fararovi-i-ludom-hrozi-mastna-pokuta?fbclid=IwAR13wT7K0ALIbpp90vb2W5G75JMGXSiXPRbJUcsri9_WJ_OuZpc8SVsCIqQ