Po včerajšom testovaní v bardejovskej časti Poštárka pri ktorom bolo otestovaných 489 ľudí,  pozitívny výsledok sa ukázal u 26 osôb došlo na portály  Bardejovský Reportér doslova k explózii s rasistickými komentármi. Správca portálu vulgárne a nenávistné komentáre mierené  voči rómskej komunite nechal na svojej stránke  zverejnené  zhruba 4 hodiny,  následne po sprche hádok medzi majoritou a rómami  ich  z portálu odstránil.

Naša redakcia PRESS.TV,  dnes kontaktovala aj samotného správcu portálu,  zaujímalo nás prečo komentáre nechal pod článkom tak dlho zverejnené, odpovede sme sa však nedočkali  telefónny kontakt na mobil je totiž nefunkčný.Pravdou však je, že pri prvej vlne pandémie koronavírusu nebol ani jeden z rómov z bardejovského okresu nakazený na Covid-19, ba naopak nakazení boli práve ľudia z majority. Nakazení boli aj farári, kostolníčka a 13 učiteľov a 200 žiakov poslali do karantény

Pozrite si následujúcu archívnu  reportáž !

Mesto Bardejov v stredu otestovalo obyvateľov sídliska Poštárka na ochorenie COVID-19. Dôvodom je zvýšený výskyt prípadov. Na základe výsledkov mesto prijme opatrenia.

“Vzniklo tu pomerne rozsiahle ohnisko infikovaných. Mali sme tam za posledné obdobie 26 nových prípadov a 97 osôb bolo v karanténe, čo je približne na 1300 obyvateľov tohto sídliska pomerne vysoké číslo. Dnes od 9.00 h tu prebieha testovanie. K 13.00 h bolo otestovaných dovedna 240 osôb, z nich deväť bolo testovaných pozitívne, čo predstavuje hodnotu zhruba 3,75 percenta, čo je tiež dosť vysoké číslo,” uviedol pre TASR hovorca mesta Bardejov Štefan Hij.

Večer, najneskôr vo štvrtok (11. 3.) ráno sa budú podľa jeho slov v súčinnosti s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bardejove venovať výsledkom testovania.

“Budeme hľadať a prijímať také opatrenia, aby sa zabránilo prípadnému šíreniu. V tejto chvíli neviem povedať, aký charakter budú mať. Záleží to od toho, aké opatrenia nám bude odporúčať RÚVZ v Bardejove,” doplnil Hij.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV